GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Antika Cam Obje

kategorisinde 1747 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Cam Obje

İnsanlar tarafından sıkça kullanılan malzemelerden biri olan cam, günlük hayatın farklı alanlarında kullanım şekillerine sahiptir. Cam günlük hayatta o kadar çok objede kullanılır ki, bunların büyük bir kısmının camdan üretildiğini pek çok kişi fark etmeyebilir. Basit mutfak gereçlerinden devasa evlerin dış cephe camlarına kadar geniş kullanım alanı bulan cam ürünler, eski dönemlerden bu yana sıklıkla kullanılır.

Antika Cam Kullanım Alanları

Antika Cam Obje

Zaman içinde teknolojinin gelişmesiyle farklı üretim süreçleri geliştirildiği için camların üretiminde de farklılıklar görülür. Eski dönemlerde üretim yöntemleri kısıtlı olsa da camların kullanım alanları hiç de sınırlı değildir. Şekerlikten gaz lambasına, vazodan parfüm şişesine kadar pek çok ürün türünde tercih edilen cam, ihtiyaç durumuna göre farklı renklerde de üretilebilir. Şeffaf olduğu için genellikle sıvı ürünlerin şişeleri de cam malzemeden tasarlanır. Antika cam objeler arasında dikkat çeken kullanım alanlarından biri de antika gaz lambaları. Yüksek ısı dayanımı sayesinde cam, gaz lambasının ateş etrafında bulunan kısmında kullanılır. Bu şekilde yanan ateşin çıkardığı ışık tüm ortamı aydınlatabilir ve hoş bir görüntü ortaya çıkar.

Antika Cam Obje Tasarımları

Antika Cam Obje

Eski dönemlerden bu yana antika cam ürünlerin üretiminde kullanılan üfleme tekniği sayesinde, birbirinden hoş görünümlere sahip cam tasarımları oluşturulabilir. Bu teknik kullanılarak camın görünümü ve soğuma halindeki şekli belirlenir. Bu sayede dans eden bir kadın ya da çiçek açmış bir ağaç şekillerinde cam parçalar üretilebilir. Bu tasarımlar ile birbirinden hoş dekorlar ortaya çıkarılabilir. Antika camların daha iyi tasarımlara sahip olması için uygulanan yöntemlerden biri de işlemelerdir. Cam üretildikten sonra farklı desenler yapmak üzere kullanılan yaldız ya da boyalar ile cam parçanın daha şık bir tasarıma sahip olması sağlanabilir. Bu şekilde sonradan işlenen tasarımlar özellikle belirli dönemlerde moda olur. Cam parçalar için model arayanlar, bu arayışı daha çok objelerin üretim yıllarına göre odaklayabilir.

Antika Cam Obje Fiyatları

Antika Cam Obje

Antika cam eşyalar arasında oldukça değerli parçalar bulunabilir. Bu parçaların değeri üretildiği dönem, üretiminde kullanılan teknikler ve güncel fiziksel durumuna göre farklılık gösterir. Belirli döneme ait özel üretim olan parçalar ya da ünlü bir sanatçının imzasını taşıyan ürünler, diğerlerine kıyasla daha çok ilgi görür ve buna bağlı olarak da daha yüksek fiyat etiketi taşır. Bunun dışında tasarımında kaliteli işlemeler ve süslemeler kullanılmış cam parçalar da diğerlerine kıyasla daha değerlidir. Bu desenler tüm antika cam ürünlerinde önemli olsa da, özellikle dekorasyon amacıyla tasarlanmış ürünlerde daha çok dikkat çeker. Desenlerin kalitesi kadar, varsa güncel hasar durumu da fiyat konusunda oldukça belirleyicidir. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Cam Obje Almanın Avantajları

  • Son derece şık görünen cam objeler, özellikle dekorasyon amacıyla farklı şekillerde ve farklı mekanlarda değerlendirilebilir.
  • Açık atmosferden etkilenmeyen cam parçalar, uzun yıllar boyunca değişime uğramadan kullanılabilir.
  • Mutfak gereçleri gibi basit parçalardan kaliteli dekorasyon ürünlerine kadar geniş yelpazede ürünler bulunabilir.
  • Yiyecek ve içeceklerle temas etmesi durumunda herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez.
  • Koleksiyonerler için harika parçalar bulunarak koleksiyona eklenebilir.

Antika Cam Obje Alırken Dikkat

  • Son derece kırılgan olan bu ürünler alınmadan önce kırık ve çatlak kontrolü yapılmalı.
  • Cam parçaların kırılmaması için taşıma ve saklama koşullarına ekstra özen gösterilmeli.
  • Günlük kullanılan antika cam objeler bulaşık makinesi yerine elde yıkanmalı.
  • Cam obje üzerindeki dekorların atmaması için yoğun kimyasal temasından kaçınılmalı.
  • Cam obje üzerinde çizikler oluşmaması için sert cisimlerle temasından kaçınılmalı.