Antika Ahşap Obje

kategorisinde 5668 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Antika Ahşap Obje

Ahşap kullanımı uzun yıllardır oldukça popüler. Öyle ki insanların, kullandıkları eşyaların önemli bir kısmını ahşap kullanarak yapmaları da bu durumu doğrular nitelikte. Evde kullanılan birbirinden farklı gereçler, ahşap malzemeler ile gerek düşük maliyet gerek hafiflik açısından tercih edilir.

Antika Ahşap Obje Kullanım Alanları

Antika Ahşap Obje

Antika ürünlerde ahşap kullanımı birden fazla nedene dayanıyor. Bu nedenlerden biri, belirli dönemlerde ahşap üretiminin metal gibi malzemelere kıyasla daha kolay olması. Ahşap üretimi düşük maliyeti ve üretim kolaylığıyla sebebiyle halkın ulaşabileceği fiyatlarda üretilebilir. Bu nedenle evlerde kullanılan kova, koltuk, sandalye, masa gibi parçalar genellikle ahşaptan tasarlanır. Öyle ki eski dönemlerde evlerin bile yoğun bir şekilde ahşap kullanılarak inşa edildiğini görmek mümkün. Böyle bir dönemde üretilen sayısız ahşap üründen önemli bir kısmı günümüze kadar ulaşarak antika ahşap eşyalar arasında dikkat çekiyor. Her ne kadar antika olarak son derece değerli bir hal alsa da, ahşap malzemelerin dayanım süreleri antika olmak için çok uygun değil. Bu durum ahşapların çok özel şartlarda saklanması gerektiği için ortaya çıkar. Öyle ki nem gibi durumlarda çok kolay yıpranan ahşap malzemeler kısa sürede deforme olabilir. Bu durum ahşap malzemelerden üretilmiş antika parçaların günümüze kadar ulaşmasını zorlaştıran en önemli etkenlerden biri.

Antika Ahşap Obje Çeşitleri

Antika Ahşap Obje

Ahşap malzemelerin dış mekanlarda kullanılması zor olduğu için, bu şekilde kullanıma daha uygun olan metal gibi malzemeler tercih edilir. Bu nedenle ahşap malzemeler genellikle iç mekanlarda kullanılan ve çok zorlu şartlarla karşılaşmayan ürünlerde gözlenir. Bu ürünler mühür kalıpları, takı sandıkları ya da aynalar olabilir. İç mekanlarda kullanılan ve genellikle özel kutuların içinde saklanan ahşap parçalar uzun yıllar sonra bile ilk günkü kalitesini korur. Ahşap malzemelerden oyma yöntemi ile üretilmiş ahşap kaşık gibi ürünler de hem dekorasyon hem de aktif kullanım amacıyla tercih edilir. Eski dönemlerde mutfak malzemeleri için önemli bir ihtiyaç olan ahşap, günümüzde daha çok dekoratif amaçlarla mutfak malzemelerinin modellerini üretmek için kullanılır. Daha fazla antika obje Antika Obje kategorimizde sizi bekliyor. Antika mücevher ve takı çeşitleri için bu sayfamızı; tüm antika ürünleri için Antika, Sanat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antika Ahşap Obje Fiyatları

Antika Ahşap Obje

Antika parçaların genellikle değerli olduğu bilinir. Aynı durum ahşap objeler için de geçerli. Özellikle eski dönemlerde üretilmiş ve üzerinde özel emek bulunan bir ahşap sandık son derece değerli olabilir. Bu durum genellikle ürünün korunma durumuna bağlıdır. Zaman içinde deformasyona uğramış ahşap parçaların değeri diğerlerine kıyasla daha düşük olur. Bu objelerde fiyatın belirlenmesinde önemli olan parametrelerden biri de kullanım alanı. Parçanın geniş bir kullanım alanı olması durumunda günümüzdeki değeri de yüksek olur. Örnek vermek gerekirse eski dönemlerden kalma antika bir ahşap ayna, günümüzde de yüksek değerlerle satılabilir.

Antika Ahşap Obje Almanın Avantajları

  • Antika parçalara ilgi duyanlar için en ekonomik seçenekler antika ahşap obje seçenekleridir.
  • Eski dönemlerde üretilmiş ahşap sandık gibi bir ürünü alarak günümüzde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Koleksiyonerler için son derece değerli parçalar bulunabilir.
  • Kuru ortamlarda saklandığı ve iyi bakıldığı sürece ahşap uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Eski dönemlerin kültürel yapısına sahip bu parçalarla harika mekan dekorasyonları yapabilirsiniz.

Antika Ahşap Obje Alırken Dikkat

  • Ahşap objeler kırılma ve yıpranma konusunda hassas olduğu için dikkatli davranmak gerekir.
  • Ahşap objelerin temizliği için kuru bir bez kullanılması gerekir.
  • Islak ve nemli ortamlarda bulunan ahşap objeler kısa sürede şişer ve kullanılmaz hale gelir.
  • Ahşap objeler üzerinde oluşan çizik ve deformasyonları onarmak zordur.
  • Ahşap objelerin temizliği için farklı kimyasallar kullanılmaz ve varsa üzerindeki vernik için bakım yapılır.