GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Oto Koltuğu

kategorisinde 747 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bebeğiniz/çocuğunuz kaç yaşında?

  1 yaşından küçük

  Sürüş yönüne ters koltuk pozisyonu

  1 yaşından büyük

  Sürüş yönü ve çift taraflı koltuk pozisyonu

Oto Koltuğu

Oto koltuğu, çocuğunuzun vücut gelişimini, bel, boyun ve sırt duruşunu büyük ölçüde etkiler. Çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek ve güvenliğini sağlamak amacıyla ülkemizde 2010 yılında, oto koltuğu kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Anne ve babalar uluslararası standartlara uygun, güvenli, kullanımı kolay ve ekonomik oto koltuğu arayışına girmiştir.

Oto Koltuğu Modelleri

Oto Koltuğu

Oto koltuğu modellerini incelenirken tercihinizi; çocuğunuzun ağırlığı, yaş grubu ve ürünü kullanmak istediğiniz süreyi göz önüne alarak yapmanızda fayda var. Oto koltukları; Grup 0, Grup 0+, Grup 1, Grup 2, Grup 3 olmak üzere beş gruba ayrılır. 0-10 kg ağırlığında 6-9 aylık bebekler için Grup 0; 0-13 kg ağırlığında 2-15 aylık bebeklere Grup 0+ uygun bulunur. Grup 1, 9-18 kg ağırlığında 9 ay - 4 yaş aralığındaki; Grup 2, 15-22 kg ağırlığında 4-6 yaş aralığındaki; Grup 3, 22-36 kg ağırlığında ve 6-12 yaş aralığındaki çocukların gelişimine uygun olarak tasarlanır. Genişletilmiş oto koltuklarının özellikleri şu şekildedir. Grup 0+1, 0 - 18 kg ağırlığında 0 - 4 yaş grubu; Grup 0+1-2 0 - 22 kg ağırlığında, 0 - 6 yaş grubu; Grup 0+1-2-3; 0-36 kg ağırlığında ve 0-12 yaş grubu için geliştirilir. Grup 1-2-3, 9- 39 kg ve 6 ay - 12 yaş; Grup 2-3, 15- 36 kg ve 4-12 yaş aralığındaki çocuklara hizmet verir.

Kullanıcıların Önerileri

Oto Koltuğu

Oto koltuk tavsiyeleri incelendiğinde tecrübeli anne babaların memnun kaldıkları ödüllü oto koltuğu markaları öne çıkar. E-bebek 2017 Annelerin Tercihi Ödülleri 9-36 kg Oto Koltuğu kategorisi kazananı olan Techno Fix, ilk sırada yer alır. Britax; kullanıcıları memnun bırakan, hem ülkemizde hem yurt dışında aldığı ödüller bulunan bir markadır. Cybex, oto koltuğu modelleri ile öne çıkan isimler arasında yer alır. Marka, 2012 yılında Reddot Desing Award'ın sahibi olur. Kullanıcılar; hafif, sağlam, kolay montajlı, kumaşından süngerine kadar kaliteli ürünler kullanmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirir. Recaro, e-bebek 2017 Annelerin Tercihi Ödülleri 15-36 kg Oto Koltuğu Kategorisi'nin kazananı olarak karşınıza çıkar.

Geniş Fiyat Aralığı

Oto Koltuğu

Diğer popüler oto koltuğu markalarından; Koala, 2015 yılında Tüketicilerin En Beğendiği Ürün yarışmasında birinciliği kazanır ve kullanıcılar ürünlerin uzun ömürlü, kullanışlı ve güvenli olduğunu belirtir. GB, 2017 Reddot Design Award ve 2018 German Design Award'a sahip olur; marka, kaliteli ve kullanışlı ürünleri ile hizmet sunmaya hem ülkemizde hem yurt dışında devam eder. Chicco, 2013 yılında en iyi araba koltuğu ödülünü alarak başarılara imza atar ve ürünün kullanıcıları, ürün kumaşının kalitesinden yatış seviyesine kadar tüm detaylardan memnun olduklarını, markaya güven duyduklarını belirtir. Oto koltuğu fiyatları incelendiğinde fiyatların; ürünün kalitesi, modeli, markasına göre geniş bir yelpazede değiştiğini söylemek mümkündür.

İpuçları

 • Uzun süreli kullanım için genişletilmiş oto koltuğu seçimi yapabilirsiniz.
 • Yeni doğan bebeğiniz için ana kucağı almayı düşünürseniz ona uygun oto koltuğu almayı seçebilirsiniz.
 • Grup 0 ya da Grup 0+ oto koltuğu seçimi yaparak ana kucağı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.
 • Bebeklerin tam güvenliğini sağlamak için beş nokta kemer sistemine sahip oto koltuklarını tercih edebilirsiniz.
 • 4 ya da 6 yaşından sonra, yükseltici oto koltuklarını seçerek çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

 • Oto koltuğu seçerken, oto koltuğun köpük malzemeden üretilmesine dikkat etmelisiniz çünkü köpük malzeme olası durumlarda darbe basıncını emer.
 • Çocuğunuzun yaşı kadar kilosuna da dikkat etmelisiniz.
 • Oto koltuğunun pratik bir şekilde aracınıza bağlanabilir olmasına özen göstermelisiniz.
 • Oto koltuğunun kumaşının kolay çıkarılıp takılır olması temizliğinin kolay yapılmasını sağladığı için kullanışlılık açısından önemlidir.
 • Seçtiğiniz oto koltuğunun belirli kuruluşlar tarafından test edilmiş olması gerektiğini unutmamalısınız.