GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ana Kucağı, Oto Koltuğu

kategorisinde 3366 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ana Kucağı, Oto Koltuğu

Doğum öncesi alışveriş listenizi yaptınız ve belki de en tatlı telaşınız başlıyor. Bu tatlı telaşı kolaylaştırmak için ihtiyaçlarınızı iyi bir şekilde belirlemek ve doğru ürünleri seçmek gerekiyor. Alışveriş listenizin en önemli maddelerinden biri olan ana kucağı ve oto koltuğu seçimini yaparken akıllara pek çok soru gelebiliyor. "Nasıl bir ürün almalı, hangi markanın ürünleri tercih edilmeli, bu ürünler için ne kadar bütçe ayırmalı?" Tüm bu soruların yanıtlarını şu soruları sorarak bulabiliriz: "Ana kucağı ve oto koltuğu, bebeğinize ve size ne sunar, hayatınızı nasıl kolaylaştırır?"

Ana Kucağı ve Oto Koltuğuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Ana Kucağı, Oto Koltuğu

Bebek doğduğu andan itibaren, anne ve bebeğin kurduğu fiziksel temas aracılığı ile özel bir bağ oluşuyor ve bebeği kucakta taşıma bu özel bağı güçlendiriyor. Ancak uzun süre kucakta taşıma, bebeğin fiziksel gelişimini, anneninse sosyal yaşamını kısıtlayabiliyor. Ana kucağı modelleri, oluşan bu özel bağı, temas hali olmadığında da sürdürmeyi sağlamak için tasarlanmış ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Ana kucakları, bebeğin fiziksel gelişimi ve konforunu sağlarken annenin de hayatını kolaylaştırmaya olanak tanıyor. Ana kucakları sayesinde bebeğiniz yakınınızda konforlu bir şekilde vakit geçirirken siz de ev işlerinizi ya da ihtiyaçlarınızı rahatça organize edebiliyorsunuz. Ana kucakları, evdeki herhangi bir koltuğa ya da yatağa göre güvenli ve taşınabilir olmalarıyla fark yaratıyor. Bebeklerin uyku, beslenme ve oyun ihtiyaçlarını, bebeğiniz ana kucağındayken ona sağlayabiliyorsunuz. Oto koltuklar ise bebeğinizin güvenle ve fiziksel olarak en rahat şekilde yolculuk yapmasını sağlıyor. Araç içerisinde oluşan sarsıntılara ve olası tehlikelere karşı bebeğinizi koruyan oto koltuğu, seyir halinde uyumayı seven bebekler için de kusursuz birer yatağa dönüşebiliyor. Oto koltuk tavsiyeleri yapılırken pek çok özellik sayılabilir ancak, özellikle oto koltuğu bulundurmanın yasalarca da zorunlu olduğu unutulmamalı.

Ana Kucağı ve Oto Koltuğu Seçerken Özellikle Nelere Dikkat Edilmeli?

Ana Kucağı, Oto Koltuğu

Ana kucakları, sahip olduğu özellikleri açısından farklılaşan modelleriyle ve oto koltuğu olarak da kullanılabilen tipleriyle karşımıza çıkıyor. Dilerseniz ana kucağı seti olarak da tüm ihtiyaçlarınızı bir arada sunan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Ana kucaklarında yer alan emniyet kemelerleri, farklı yaslanma pozisyonlarına ayarlanabilme, kumaş ve ped özellikleri, oyuncak barları, kullanılan ana malzeme gibi özellikler ana kucağı fiyatları konusunda belirleyici oluyor. Ayrıca sallama özelliğinin olup olmaması, elektrikli bir mekanizma sayesinde titreşim yaratma özelliği gibi ek özellikler de hem fiyatı hem de tercihlerinizi etkileyebiliyor. Ana kucağının kademe ayarları sayesinde bebeğiniz uykudayken tam yatar moda alarak konforunu bozmadan uyumasını, yemek yedireceğiniz zamanlarda ise dik moda alarak tam destek sağlayabiliyorsunuz. Sallama ve titreşim özelliği ise bebeğin rahatlamasını ve anne kucağı hissini en iyi şekilde duymasını destekleyerek huzurlu vakit geçirmesini sağlıyor. Oto koltuğu olarak kullanılan, destek elemanları ve güvenliği bakımından daha gelişmiş olan ana kucakları, 0-13 kg'a kadar bebeğinizi aracınızda taşımanızı sağlıyor.

Ana Kucağı ve Oto Koltuğu Modelleri Arasında Seçim Yapmak

Ana Kucağı, Oto Koltuğu

Ana kucağı modelleri içerisinden size uygun olanı, fiyat ve işlev önceliğinize göre belirleyebilirsiniz. BabyBjörn, Prego, Chicco gibi pek çok ana kucağı markaları güvenle tercih edebileceğiniz ürünler sunuyor. Oto koltuğu modelleri seçiminde ise dikkat edilmesi gereken pek çok madde bulunuyor. Öncelikli olarak koltuk seçimi yaparken bebeğinizin yaşı ve kilosunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bebeğinizin can güvenliğini sağlayacak olan oto koltuklarını seçerken kullandığınız araca güvenli bir şekilde monte edilebilir olması ve gerekli emniyet bağlantılarına sahip olması öncelikler olarak öne çıkıyor. Bunların yanında koltuğun farklı yaslanma seviyelerine göre ayarlanabilir olması, fiziksel kavrama yeteneği ve kumaş özellikleri de fiyat ve tercihlerde etkili oluyor. Besafe, Britax, Kraft gibi pek çok markanın ürünlerini güvenle tercih edebilir, ihtiyacınıza uygun olarak bebeğiniz için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Çocuk Koltuğu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çocuk Koltuğu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çocuğunuzun boyu, kilosu ve yaşına göre alınmış ve tabii ki doğru bir şekilde monte edilmiş bir çocuk koltuğu, en değerli varlığınızın otomobilinizde güvenliğini sağlamak için olmazsa olmaz. Çocuk oto koltuğu konusunda seçiminizi yapmadan önce tavsiyelerimize mutlaka göz atın.

DEVAMINI OKU
Bebekle Araba Yolculuğunun İpuçları

Bebekle Araba Yolculuğunun İpuçları

Uzun araba yolculuğu bizleri bile daraltırken bebekler sıkılmayıp da ne yapsın? Aslında bu yazıyı da bu sorunun cevabını vermek için yapıyoruz. İşte saatlerce kıpırdamadan arabada durmanın hem bebeğiniz hem de sizin için kabusa dönüşmemesi için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

DEVAMINI OKU
Bebekler İçin Oto Koltuğu Kullanımında Yapılan 5 Hata

Bebekler İçin Oto Koltuğu Kullanımında Yapılan 5 Hata

Bu yazı tüm ebeveynler için! Oto koltuklarında en çok yapılan hatalardan haberdar olmaya ve çocuğunuzla çok daha güvenli seyahatlere hazırlık yapmaya ne dersiniz?

DEVAMINI OKU