Akademik Kitaplar

Akademik kitaplar üniversitelerde hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde sıklıkla kullanılırlar. Buna ek olarak çeşitli konularda derinlemesine bilgi sahibi olmak için de tercih edilirler. Bir alanda genel olarak bilgi edinmek ya da belirli bir konuda uzmanlaşmak için akademik kitaplara başvurabilirsiniz.

Akademik Kitap Türleri Nelerdir?

Akademik Kitaplar

Matematik, fizik, biyoloji gibi temel bilimlerle ilgili akademik kitaplar okuyucunun halihazırda sahip olduğu bilgileri detaylandırarak içinde yaşadığı dünyayı daha iyi anlamasına yardımcı olur. Farklı markaların ilköğretim seviyesinden üniversite seviyesine kadar geniş bir yelpazede okuyucuya sunduğu bu kitaplar arasından kendi seviyenize, beklentinize ya da ilgi duyduğunuz alana göre seçim yapabilirsiniz. İnsanın hem kendini hem de içinde yaşadığı toplumu daha iyi anlayabilmesi için psikoloji, sosyoloji, hukuk, uluslararası ilişkiler gibi alanlarda bilgi sahibi olması gerekir; bunun en temel yolu da sosyal bilimlerle ilgili akademik kitapları okumaktan geçer. Bazı markalar tek bir alanda uzmanlaşıp yalnızca hukuk kitapları basabilirken, bazıları da okuyucuya çeşitli alanlarda tercih yapma imkanı tanır.

Dil Öğrenmenin Başka Bir Yolu

Akademik Kitaplar

Yabancı dilin insana onlarca farklı fırsat sunabildiği bir dünyada, herkesin kursa gitmeye, ders almaya imkanı olmayabilir. Bu durumda yabancı dil öğretmeye odaklı akademik kitaplardan faydalanabilirsiniz. İngilizcenin yanı sıra Arapça, Farsça, İspanyolca gibi diğer yabancı dillere dair bulabileceğiniz bu kitapların fiyatları ürünlerin içeriğine, markasına ve dilbilgisi seviyesine göre değişir. Öğrenmek istediğiniz yabancı dilde tek bir markanın farklı seviye kitapları üzerinden ilerlemek ortak kelime haznesi kullanıldığı için faydalı olabilir, bu sayede aynı serinin A1 kitabında edinmeye başladığınız kelime bilgisini B2 seviyesine geldiğinizde hala kullanıyor olacağınız için unutma olasılığınız da düşer. Direkt olarak bir dili öğreten kitaplara ek olarak iki dilli (İngilizce-Türkçe, Fransızca-Türkçe gibi) hikayeler içeren akademik kitaplar da bulunur.

Akademik Kitaplar Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akademik Kitaplar

Terminolojiyle ilgili eksiklikleriniz varsa kitabın başında ya da sonunda terminolojiye dair sözlüklerin yer aldığı kitapları tercih edebilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa bazı markaların akademik e-kitap versiyonlarını değerlendirebilirsiniz. Temel bilimlerle ilgili kitaplarda giriş seviyesindeki kitaplardan, belirli bir konuda çok detaylı bilgi içeren kitaplara kadar geniş bir kaynak bulunmaktadır. İlgi alanınıza ve seviyenize göre seçim yapabilirsiniz. Yabancı dil kitaplarında CD, interaktif eğitim şifresi ve benzeri ek ürünlerle desteklenen kitapları tercih etmek dil becerilerini geliştirme noktasında çok faydalı olabilir. Bazı yabancı dilbilgisi kitaplarında lehçe farklılıkları olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Sepetim
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Basım Dili

Tümünü Gör

Cilt Tipi

Tümünü Gör

Kitap Adı

Tümünü Gör

Ürün Formatı

Tümünü Gör

Eser Sahibi

Tümünü Gör

Baskı Sayısı

Tümünü Gör

Durum

Tümünü Gör

Yayınevi