GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Aile Planlaması, Cinsel Sağlık

kategorisinde 115196 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Aile Planlaması, Cinsel Sağlık

Aile planlamasında aile ekonomisi ve refahı hesap edilerek bu faktörlerin gelecek yıllar için öngörüleri de düşünülerek çocuk sayısına karar vermek ve bu karara sadakatle uymak önem taşır. Toplumsal baskılar ve yönlendirmeler çocuk sayısını belirlemede etkin gibi görünse de asıl sorun, bilinçsiz davranış ve kontrolü ihmal etmekten kaynaklanır.

Aile Planlamasına Destek Ürünler

Aile Planlaması, Cinsel Sağlık

Aile nüfusuna karar vermek aile planlamasının en önemli aşamasıdır. Eşlerin ortak geleceklerini, çocuklarına verebilecekleri zaman, maddiyat, maneviyat ve ilgi gibi bütün unsurları dikkatle gözden geçirerek planlamaları gerekir. Ortak belirlenen bu plana göre çiftlerin çocuk sahibi olup olmayacaklarına veya kaç çocuk sahibi olacaklarına göre bir doğum kontrol planlaması yapılır. Doğumların arasının kaç yıl olması gerektiği, hangi dönemin uygun olduğu gibi konular irdelenerek bir doğum zaman çizelgesi belirlenir. En uygun doğum zamanını belirleyebilmek için ovulasyon testi ailelere yardımcı olurken asıl önemli faktör eşlerin birbirlerine karşı rahat ve sakin yaklaşmalarıdır. Gebelikten uzak kalmanın gerektiği zamanlarda, hekim görüşlerini de alarak aileye en uygun doğum kontrol yöntemlerine karar vermek gerekir. Prezervatif kullanımı en kolay yöntem olarak görülse de her yöntem için ikinci bir kontrol noktası oluşturmak önemlidir. Kullanılan doğum kontrol yöntemlerine karşın gebeliğe dair en ufak bir şüphe oluşmuş ise gebelik testi endişeleri gidermekte yardımcı olur.

Mutlu İlişkide Cinsel Sağlık Çok Önemlidir

Aile Planlaması, Cinsel Sağlık

İlişkilerin dengeli ve mutlu biçimde yürütülmesi, aile planlamasının sağlıklı ve doğru yapılmasının ve yapılan plana uyulabilmesinin teminatı olur. Kişilerin bir eş olmaktan önce bir birey olarak kendilerini iyi tanımaları bedenlerini, arzularını, cinsel istek ve beklentilerini çok iyi bilmeleri önemlidir. Cinsel kimliklerin oluşması, haz noktalarının fark edilmesi bir partnerden önce kişinin bireysel olarak yapması gereken eylemlerdir. İlişkide cinsel sağlık için masaj önemli aktivitelerden olup özel masaj yağları ile ortamı egzotik hale getirebilirsiniz. Mastürbatörler ve şişme bebekler artık sadece yalnız zamanları renklendirmekle kalmıyor, aynı zamanda ilişkiye değişiklik katmak isteyen çiftlerin de tercihi oluyor. Prezervatiflerin ve kayganlaştırıcıların yardımı ile çekinilecek durumların aşılması daha kolay olurken bu ürünler sahip oldukları değişik fonksiyonlarla da ilişkiden alınacak hazza olumlu katkı yapar.

Cinsel Ürünler ve Cinsel Oyunlar

Aile Planlaması, Cinsel Sağlık

Cinsel sağlık ürünü desteği ile de geliştirilebilen bir alandır. İlişkiye renk katmak, çiftlerin birbirlerine keşif duygusuyla yaklaşması ile mümkün olur. Bunu sağlayacak ve birçok aktiviteye eşlik edecek cinsel ürünler aracılığı ile yepyeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Bazı zamanlarda kullanabileceğiniz dildolar ya da vibratörleri sadece vajinal değil, anal modelleri ile de çeşitlendirebilir, hatta bu ürünleri partnerinizle ilişkinizde bir değişiklik unsuru olarak da değerlendirebilirsiniz. Unisex kullanımları, modelleri ve işlevleriyle çok zengin bir çeşitlilik içeren anal tıkaçlar, hazzınıza yeni bir boyut katarken uçlarındaki fantastik süslemeleri ve kuyruk modelleri ile de ambiyansa farklı bir renk getirir. Penis halkaları, anal zevk topları gibi farklı uyarılar yaratacak cinsel oyuncaklarla yeni deneyimler yaşayabilir ve ilişkinizi daima canlı tutabilirsiniz. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla cinsel ürün için Cinsel Oyuncaklar kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Aile Planlamasının ve Cinsel Sağlığın Önemi

  • Aile planlaması doğru bir gelecek inşa edilmesini sağlayarak refah ve mutluluğu temin eder.
  • Aile planlaması evliliğin tek anlamının çocuk yapmak olmadığını fark ettirerek eş olmayı tanımlar.
  • Cinsel kimlik oluşturmak sağlıklı bir cinselliğe, dolayısıyla sağlıklı bir cinsel hayata imkân tanır.
  • Cinsel oyunlar partnerlerin birbirlerini tanımalarını sağlayarak ilişkiyi sağlamlaştırır.
  • Cinsel oyuncaklar kendini ve partnerini keşfetmenin en keyifli araçlarıdır.

Cinsel Ürünlerin Kullanımı Dikkat İster

  • Cinsel ürünlerin kullanımı keşif ve haz amaçları taşır. Size haz vermeyen ürünleri kullanmakta ısrar etmeyin.
  • Cinsel ürünler bedenin en gizli ve özel noktalarına temas edecek olmalarından ötürü, birçok sağlık ve güvenlik faktörü gözetilerek dikkatle seçilmelidir.
  • Çocuklarınız var ise oyun ve oyuncaklarınızı mahrem alanda tutmaya özen göstermelisiniz.
  • Cinsel oyuncaklar kişiye ya da çiftlere özel oldukları için, herkesin başka şeylerden haz alabileceğini unutmadan, eleştirilere değil, kendinize kulak vermelisiniz.
  • Her cinsel oyuncak hijyen ve temizlik kuralları ihmal edilmeden kullanılmalıdır.