GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Elektrikli Diş Fırçası

kategorisinde 494 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Diş hassasiyetiniz var mı?

  Var

  Basınç kontrolü özelliğine sahip diş fırçaları

Elektrikli Diş Fırçası

Elektrikli diş fırçası, dişlerin uygun açı, hız ve baskı ile temizlenmesine imkân veren kişisel ağız bakım cihazıdır. Farklı teknolojiler ile donatılan elektrikli diş fırçası modelleri, standart manuel diş fırçasısına göre daha etkin plak temizliği yapılmasını mümkün kılar. Fırçalama sonucu oluşan aşınmaları da en aza indiren elektronik diş fırçası modellerinden birini satın alarak sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Diş Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli Diş Fırçası

Elektrikli diş fırçası çeşitleri sahip oldukları fonksiyonlara ve pil türüne göre farklı modeller halinde diş ve diş eti bakım sürecine çözüm üretir. Elektronik diş fırçalarının fonksiyonları markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Bu tür diş fırçalarında bulunan en temel özellik hız ayarının yapılabilmesidir. Ancak akıllı diş fırçaları, standart elektrikli diş fırçalarına göre daha gelişmiş fonksiyonları ile ön plana çıkar. Üçlü basınç teknolojisi ile donatılan akıllı diş fırçası modelleri, diş etlerinizi hassas bir şekilde temizler. Yüksek teknoloji ürünü bu diş fırçaları, pozisyon algılama sistemleri sayesinde fırçalanmayan bölgeleri tespit edebilir. Bununla birlikte fırçayı fazla sert kullandığınızda ise sizi ikaz ederek farkındalık seviyenizi artırır. Tasarımında zamanlayıcı bulunan elektrikli diş fırçaları, en az 2 dakika fırçalama alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olur. Şarjlı diş fırçası modelleri donanımlarında şarj edilebilir lityum piller bulunan elektronik diş fırçası türüdür. Şarjlı diş fırçalarını gelişmiş pil teknolojileri sayesinde yeniden pil doldurma işlemene ihtiyaç duymadan birkaç hafta boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pilli diş fırçası ise standart AA piller ile çalışan tasarımlardır. Standart manuel diş fırçalarına göre daha fazla plak temizleyen bu modellerin pillerinin belirli aralıklarla yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Elektrikli Diş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Elektrikli Diş Fırçası

Elektrikli diş fırçasının kullanım şekli ürünün marka ve modeline göre farklılık gösterir. Elektronik diş fırçalarının çalışma prensibi genel olarak birbirine yakındır. İlk olarak diş fırçasının yeterli şarj seviyesine sahip olduğunu kontrol edin. Ardından diş fırçası başlığının yerine tam olarak oturduğundan emin olun. Daha sonra ürünün tasarımında bulunan fırçalama modlarından dilediğinizi seçin ve diş fırçasını çalıştırın. Cihazın hız seviyesini ayarlayarak hedeflediğiniz bölgeyi ekstra herhangi bir güç uygulamadan fırçalayın. Kullanım sırasında cihazı diş yüzeyinin üzerinde gezdirmeniz yeterlidir.

Elektrikli Diş Fırçasının Temizliği Nasıl Yapılır?

Elektrikli Diş Fırçası

Elektronik diş fırçanızdan uzun süreli verim almak istiyorsanız kullanım sonrası gerekli temizlik ve bakım işlemini belirli aralıkla gerçekleştirmeniz gerekir. Günlük kullanım sonrasında diş fırçası başlığınızı su ile mutlaka temizlemelisiniz. Ardından kuruması için dik bir konumda muhafaza etmelisiniz. Detaylı temizlik yapacağınız zamanlarda elektronik diş fırçası başlıkları için üretilmiş temizleyici ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise elektronik diş fırçalarının hızlı bir şekilde kuruyabilmesi için açık ortamlarda saklanmasıdır. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, birbirinden kullanışlı ağız ve diş bakım ürünleri için Ağız & Diş Bakım kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Diş Fırçasının Avantajları

 • Elektrikli diş fırçaları, kolay ve pratik kullanım deneyimi sunar.
 • Titreşimli diş fırçası dizaynları daha etkin bir diş temizliği yapmanıza yardımcı olur.
 • Elektrikli diş fırçası modelleri, diş temizliğinizi daha kısa sürede tamamlamanıza imkân verir.
 • Şarjlı diş fırçası çeşitleri, tasarımında bulunan kaliteli şarj edilebilir piller sayesinde uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışır.
 • Akıllı diş fırçası modelleri, gelişmiş teknolojileri sayesinde fırçalama sırasında diş etlerinizi korur.

Elektrikli Diş Fırçası Alırken Bunlara Dikkat

 • Satın aldığınız elektrikli diş fırçasının üretiminde kullanılan materyallerin gerekli sağlık standartlarına sahip olmasına dikkat edin.
 • Elektrikli diş fırçası markaları içerisinden tercihte bulunurken diş eti hassasiyetinizi göz önünde bulundurun.
 • Elektronik diş fırçası başlıklarını seçerken ağız yapınıza göre tercih yapın.
 • Aldığınız elektrikli diş fırçasının ağzınızın her bölgesine rahatlıkla ulaşabildiğinden emin olun.
 • Elektronik diş fırçası satın alırken cihazın uyumlu olduğu yedek başlık çeşitlerini mutlaka inceleyin.

GittiGidiyor BLOG

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşamın neredeyse ilk yıllarından başlayarak ağız bakımı nasıl yapılır ve ağız bakımı yapmanın önemi konusunda bilgi sahibi oluyoruz. Ancak bu bilgiyi ne kadar tazeliyor ve uyguluyoruz konusu biraz karmaşık. Her ne kadar düzenli olarak dişlerimizi fırçalasak da, acaba tek başına bu yeterli mi?

DEVAMINI OKU
Dişleri Beyazlatmak İçin Uygulayabileceğiniz 5 Yöntem

Dişleri Beyazlatmak İçin Uygulayabileceğiniz 5 Yöntem

Doyasıya bir gülümseme için kusursuz dişlere sahip olmak hepimizin hayali. Bunu sağlamak için evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve daha beyaz dişler için hemen uygulamaya geçmeniz yeterli. İşte karşınızda 5 diş beyazlatma yöntemi ve ihtiyacınız olanlar!

DEVAMINI OKU
Elektrikli Diş Fırçası Özellikleri

Elektrikli Diş Fırçası Özellikleri

Ağız ve diş sağlığınızın tüm iç organlarınızın sağlığına, vücut biyokimyanıza, kas ve sinir sisteminize ve hatta bağışıklık sisteminize kadar etki edebileceğiniz biliyor muydunuz?

DEVAMINI OKU