GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Ağız Diş Bakım

kategorisinde 10414 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ağız Diş Bakım

Ağız diş bakım ürünleri, sağlıklı bir gülümsemenin arkasında yatan en önemli nedenler arasında yer alır. Günlük rutinin bir parçası olan diş bakımı, çocuk yaşlardan itibaren eğitim ile pekiştirilerek kazanılan bir alışkanlıktır. Yetişkinler ve çocuklar için ağız diş bakım modelleri geliştiren tıp otoriteleri, ağız sağlığının çocukluktan itibaren korunması gerektiğini ısrarla vurgular. Yaşam kalitesini oldukça etkileyen ve sağlıklı bir hayatın ön şartlarından biri olan dişlerinizi, günde en az iki kere fırçalamanız gerekir. Kategori sayfaları arasında bulacağınız Oral-B, Sensoydne, Colgate ve Listerine gibi prestijli ağız diş bakım markalarına ait ürünler, size sadece pırıl pırıl dişler sunmayı değil, aynı zamanda yaşam kalitenizi de arttırmayı hedefler. Bakımlı ve kokmayan bir ağza, parlak bir tebessüme kavuşmak için satın alabileceğiniz tüm ürünleri hemen incelemeye başlayabilir, uygun ağız diş bakım fiyatları ile alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz.

Konforlu Ağız Diş Bakım Ürünleri

Ağız Diş Bakım

Bakımlı dişler ve diş etleri size öz güven sağladığı gibi, daha konforlu beslenmenizi ve konuşmanızı da garanti eder. Ağız sağlığı doğrudan genel sağlık ile ilgilidir. Diş ve diş eti sağlığından fazlası olan oral sağlığınız için günlük rutininize yer açmanız, kronik hastalıklar ile ilgili birçok ipucuna ulaşılabilen ağzınıza daha iyi bakmanız gerekir. Alanında uzmanlaşmış markaların ürettiği ağız bakım ürünleri bu noktada devreye girerek hayatınızı kolaylaştırır. Gargara, diş ipi, diş fırçasıve diş macunu bu ürünler arasında ilk akla gelenlerdir. Rutin ağız ve diş bakımınızı aksatmadan devam ettirebileceğiniz, konforlu diş bakım ürünleri ve malzemelerini satın almak için hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

Otomatik Ayarlı Diş Fırçaları

Ağız Diş Bakım

Güzel ve içten bir gülümsemenin açamayacağı kapı yoktur. Her zaman güçlü bir etkiye sahip olmak için dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamanız ve 6 ayda bir rutin ağız kontrolü yaptırmanız gerekir. Diş fırçalamak sadece dişlerinizi yemek artıklarından temizlemeye yaramaz. Diş aralarında oluşması muhtemel plakların ve taşların da önüne geçer. Diş minesine ve etlerine zarar vermeden fırçalamak için ağız yapınıza en uygun diş fırçasını seçmelisiniz. Birçok markanın ürettiği fırçalar, çocuklar ve yetişkinler için olduğu kadar farklı diş ve diş eti yapıları için de ayrı özelliklere sahiptir. Kategori sayfalarında bulacağınız diş bakım seti modelleri içerisinde yer alan otomatik fırçalar ise en ideal bakımı yapar.

Gargara ve Diğer Diş Bakım Ürünleri

Ağız Diş Bakım

Ağız bakım seti içerisinde yer alan diş macunu, diş ipi ve gargara gibi ürünler ağız hijyeni için evde rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Her birinin farklı bir görevi olmak ile beraber ortak amaçları, ağız içinde gerekli olan hijyeni en pratik ve konforlu yoldan sunmaktır. Protez diş kullananlar için geliştirilen temizlik ürünleri ise takma dişlerin hijyen ile temasını kolaylaştırırken sizin de ağız sağlığınızı korur. Ağız duşu, diş parlatıcısı ve dil temizleme ürünleri ise diş hekimi ile olan randevularını aksatanlar için pratik ve kolay yoldan profesyonel kalitede hizmet sunar.

Sağlıklı Gülüşlerin Püf Noktası

  • Dişleri en az günde iki kez fırçalamak gerekir.
  • Doğru fırçalama teknikleri ise gıda artıklarının dişinize zarar vermesini önler.
  • Diş ve diş etinize en uygun fırçayı seçmelisiniz.
  • 6 ayda bir diş doktoruna giderek dişlerinize profesyonel bakım yaptırmalısınız.
  • Gargara ve ağız suyu kullanmak ağız kokusunu giderir, hijyen sunar.

Ağız Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dişlerinizi fırçalarken bastırarak temizlemenin faydası olmadığı gibi zararı vardır.
  • Otomatik fırçalar, hızını ve şiddetini diş eti ve minesine zarar vermeyecek şekilde ayarlar.
  • Dişlerinizi haftada en az bir kez diş ipi ile temizlemeyi ihmal etmeyin.
  • Belli ürünlerin dişlerinizi sarartmaması için diş beyazlatıcı kullanabilirsiniz.
  • Ağız kokusunu önlemek için dil temizleyicilerini deneyebilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşamın neredeyse ilk yıllarından başlayarak ağız bakımı nasıl yapılır ve ağız bakımı yapmanın önemi konusunda bilgi sahibi oluyoruz. Ancak bu bilgiyi ne kadar tazeliyor ve uyguluyoruz konusu biraz karmaşık. Her ne kadar düzenli olarak dişlerimizi fırçalasak da, acaba tek başına bu yeterli mi?

DEVAMINI OKU
Ağız Duşu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ağız Duşu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Nefesin temiz kokması için öncelikle ağız içinin temiz olması gerekir. Ağız hijyenine önem vermek herkes için önemlidir. Ağız hijyeninizi sağlamak için en büyük destekçiniz olacak ağız duşu kullanımı, faydaları ile ilgili bilgileri yazımızın detayında bulabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde diş hekimlerinin tavsiye etmesiyle beraber birçok kişinin aklına diş ipi ne işe yarar sorusu gelir. Diş ipi nedir sorusunun cevabını almak için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

DEVAMINI OKU