GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Protein Tozu

kategorisinde 1492 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Protein Tozu

Antrenman yapan ve sağlıklı bir vücut hedefi olan herkes protein tozlarının faydalarına aşinadır. Protein tozları günlük protein ihtiyacının karşılanması için en iyi çözüm yollarından biridir. Kas geliştirmesi kasların korunması için spor öncesinde ve sonrasında protein tozu kullanılması önerilir.

 • Hardline Protein Tozu
 • Big Joy Protein Tozu
 • West Nutrition Protein Tozu
 • Multipower Protein Tozu
 • Olimp Protein Tozu

Protein Tozu Çeşitleri

Protein Tozu

Protein tozları kullanım hedeflerine göre ve kişisel zevklere göre belirli kategorilere ayrılmaktadır. En çok tercih edilen protein tozu çeşitleri whey protein, kazein ve soya proteinidir. Whey protein suyla içildiğinde kana en hızlı karışabilen protein türüdür. Antrenman bitişlerinde Whey protein tozuyla hazırlanmış içeceklerin yemekten önce içilmesi kas kütlesinin gelişimini hızlandırmanın en iyi yollarından biridir. Whey proteinin gece boyunca proteinsiz kalan kasların ihtiyacının giderilmesi için sabah kahvaltıdan önce içilmesi de önerilir. Kazein proteini kasların uzun süreli protein ihtiyacını karşılayan en çok tercih edilen protein tozu çeşididir. Soya proteini de içeriğinde tüm amino asitleri barındırmakla beraber laktoz intoleransı olanlar tarafından tercih edilebilir.

Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

Protein Tozu

Profesyonel vücut geliştiriciler tarafından kullanılarak bilinir hale gelen protein tozları günümüzde hem kas geliştirmek isteyen ve bu amaçla ağır kas antrenmanları yapanlar hem de sağlıklı yaşam tarzını benimseyen ve günlük egzersiz yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Protein tozu sabah, akşam, spor öncesinde ve sonrasında kullanılabilir. Protein tozu kullanırken kullanım miktarının aşılmamasına dikkat edilmelidir. Sabah kahvaltısından önce kullanılan protein tozu kasların günlük protein ihtiyacının tamamlanması için güzel bir ek gıda önerisidir. Akşam kullanılacak olan protein tozu ise gece uyurken kasların protein kaybının önlenmesi amaçlıdır. En çok tercih edilen kullanım zamanı ise spor önce ve sonrasındaki protein alımlarıdır. Spor öncesinde protein tozu alımı kaslarda oluşabilecek mikro zedelenmelerin önlenmesini sağlar. Spor sonrasında protein tozu alımı ise var olan kasların erimemesi ve kas kütlesinin gelişimi için çok önemlidir. Günlük ihtiyacınız olan protein miktarını belirledikten sonra spor dünyasında çok fazla beğeniye sahip olan birçok marka arasından size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Protein Tozunun Vücuda Faydaları

Protein Tozu

Protein tokluk hissi sağlayan önemli besin maddelerinden biridir. Sağlıklı kilo kontrolünün sağlanması için takviye ürünü olarak tokluk hissini artırmaya yardımcı olan protein tozları devreye girmektedir. Damak zevkine göre çeşitli aromalara sahip olan protein tozları tatlı ihtiyacının giderilmesi için de alternatif bir seçimdir. Dolayısıyla kilo kontrolü sağlanması için de protein tozundan faydalanılması önerilir. Proteinin en önemli faydalarından biri tabii ki de kas geliştirme üzerindeki etkileridir. Yağ oranını artırmadan kas kütlesinin korunması ve gelişimi için yoğun antrenman öncesi ve sonrasında protein tozu kullanılması çok faydalıdır. Bu amaçla protein tozunu hem kadınlar hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir. Protein tozu spor sonrasında veya herhangi bir ağır yaralanma sonrasında vücudun hızlı toparlanması için de çok önemlidir.

Protein Tozu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Protein tozu günlük protein ihtiyacının kolay, hızlı ve pratik bir şekilde giderilmesine yardımcı olur.
 • Belirlenen porsiyon miktarından fazla protein alınmamasına dikkat edilmelidir.
 • Protein tozları içerisinde vücut için faydalı olan birçok farklı besin maddesi de bulunur.
 • Protein tozu kullanımı iyi kolesterol seviyesinin artmasına yardımcı olur.
 • Protein tozu kemikleri destekler ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur.

Bunlara da Dikkat!

 • Protein tozları antioksidan özellikleriyle stresten korunmanıza yardımcı olur.
 • Protein tozları vejetaryenler için özel seçeneklere sahiptir ve tüm protein ihtiyaçlarını karşılar.
 • Damak zevkine göre sade, çikolatalı veya meyve aromalı protein tozlarından seçebilir ve sağlıklı atıştırmalığınızı hazırlayabilirsiniz.
 • Protein bir takviye gıdası olarak diyetlerinizdeki besin değerleri boşluklarını doldurmanıza yardımcı olur.
 • Protein tozları yemek öğünü yerine geçmemekle birlikte günlük protein ihtiyacını en iyi şekilde karşılamanızı sağlar.