GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Okul Çantası

kategorisinde 17514 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Okul Çantası

Okul çantası, eğitim hayatının vazgeçilmez ekipmanları arasında yer alır. Anaokulundan itibaren başlayan okul sırt çantası kullanımı üniversite eğitimi tamamlanana kadar devam eder. Eğitim seviyesi ve yaşa göre farklılık gösteren okul çantası modelleri arasından doğru seçimi yapmak oldukça önemli bir konudur. Okul çantası modelleri, çeşitleri ve seçim kriterleri hakkında yeterli seviyede bilgiye sahip olmanız okul çantası çeşitleri arasında tercihte bulunurken kolaylık sağlar.

İlk ve Ortaöğretim Okul Çantası Modelleri

Okul Çantası

Okul çantası çeşitleri, eğitim seviyesi ve kullanım alanına göre farklı tasarımlar halinde üretilir. Eğitim hayatının başında bulunan öğrenciler için dizayn edilen çanta modelleri, daha çok küçük ve hafif yapıları ile dikkat çeker. Özellikle anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklar için ilgi çekici baskı ve karakterler ile süslenen bu çantalar, aynı zamanda çocuklara okulu sevdirmeyi hedefler. Küçük yaştaki çocuklar için üretilen çanta çeşitleri arasında tekerlekli okul çantası modelleri de bulunur. Çekçekli sisteme sahip bu çantalar sağladığı taşıma kolaylığı ile ön plana çıkar. Ortaokul öğrencileri için tasarlanan okul çantası modelleri ise biraz daha büyük ve daha fazla bölmeye sahiptir. Çantaların dış yüzeylerinde kullanılan tasarımlar ve renkler de daha sadedir.

Lise ve Üniversite Okul Çantası Modelleri

Okul Çantası

Okul çantası lise ve üniversite yıllarında artık bir aksesuar haline gelir. Ağırlıklı olarak koyu renkli ve siyah okul çantası modellerine daha sık rastlanıyor olsa da, farklı renk ve desenler kullanılarak üretilen çanta çeşitleri de vardır. Tarzlarını yansıtmak isteyen öğrenciler, klasik çift askılı tasarımların yanı sıra tek askılı veya postacı okul çantası olarak isimlendirilen modelleri de yaygın olarak kullanır. Spor okul çantası modelleri de üniversite ve lisede okuyan gençlerin en sık tercih ettiği çanta modelleri arasındadır. Fonksiyonel ve çok bölmeli özellikleri ile dikkat çeken bu tür okul çantaları, öğrencilerin ders kitaplarını, şahsi malzemelerini, çeşitli okul ekipmanlarını ve elektronik cihazlarını rahat ve düzenli bir şekilde taşımaya olanak tanır.

Okul Çantası Fiyatları

Okul Çantası

Okul çantası fiyatları; model, marka, tasarım, malzeme kalitesi ve boyutlar ile doğru orantılı olarak değişim gösterir. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kullanımı için tasarlanan küçük okul çantası modelleri, büyük okul çantası çeşitlerine göre daha düşük fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Tekerlekli ve çekçekli okul çantası modelleri, klasik askılı okul çantalarına göre daha pahalıdır. Tasarımlarında lisanslı baskılar kullanılan okul çantaları, normal dizaynlara sahip ürünlere göre daha yüksek fiyat yelpazesine sahiptir. Siz de her bütçeye uygun indirimli okul çantası modelleri arasından çocuğunuzun yaşına ve ihtiyacına uygun birini satın alabilirsiniz.

Okul Çantalarının Sağladığı Faydalar

  • Çift askı sistemine sahip okul çantası tasarımları, özellikle küçük yaştaki öğrencilerin hareket kabiliyetini sınırlamaz.
  • Ergonomik sırt destek ve askı dizaynı ile üretilen okul sırt çantaları, okul malzemelerinin rahatça taşınmasını sağlar.
  • Kaliteli ve sağlam materyallerden üretilen sırt çantaları, içerisine koyulan okul ekipmanlarının yıpranmasının önüne geçer.
  • Hologramlı okul çantası modelleri ve rengarenk lisanslı tasarımlar, küçük çocuklara okul sevgisi aşılanmasına yardımcı olur.
  • Çok gözlü okul çantası modelleri, fonksiyonel ve pratik kullanım imkânı sağlayarak okul eşyalarının düzenli bir şekilde taşınmasına olanak verir.

Okul Çantası Alırken Bunlara Dikkat

  • Okul çantası markaları arasından tercihte bulunurken çocuğunuzun omurga sağlığını düşünerek çantanın boş ağırlığının ne kadar olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Küçük yaştaki öğrencilerin kullanacağı okul beslenme çantası modelleri, pratik ve kullanımı kolay ürünler arasından seçilmelidir.
  • Satın alınacak okul çantası ortaokul ve ilkokul öğrencileri için çift askılı tasarıma sahip olmalıdır.
  • Daha uzun süreli performans elde etmek için, ergonomik sırt ve askı sistemine sahip kaliteli okul çantası çeşitleri arasından tercih yapılmalıdır.
  • Beğendiğiniz okul çantasını satın almadan önce fermuar, kumaş ve askılarında herhangi bir zedelenme veya çalışmama durumu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

GittiGidiyor BLOG

GittiGidiyor'da Bulabileceğiniz En Eğlenceli 10 Okul Çantası Markası

GittiGidiyor'da Bulabileceğiniz En Eğlenceli 10 Okul Çantası Markası

Sevimli hayvanlardan süper kahramanlara, rengarenk desenlerden efsane karakterlere; çocukların neşe içinde kullanacağı okul çantaları burada!

DEVAMINI OKU
Doğru Okul Çantası Seçmenin 5 Püf Noktası

Doğru Okul Çantası Seçmenin 5 Püf Noktası

Yeni eğitim yılının başlamasına günler kala çocuklu evleri tatlı bir telaş sardı. Okul üniforması, kalem, defter, kitap alışverişi derken tüm bu eşyaları yerleştirmek için tasarlanmış okul çantalarını da hazır etmeli.

DEVAMINI OKU
Çocuğunu İlk Kez Okula Gönderenler İçin Faydalı Öneriler

Çocuğunu İlk Kez Okula Gönderenler İçin Faydalı Öneriler

Çocuğunuzun hayatında kutlamaya değer yeni bir sayfa açılıyor! Okula başlangıç, beraberinde karışık duygular getirebilir ama etkili bir hazırlıkla tüm bu süreci keyifli bir şekilde geçirmek mümkün. İşte size bazı ipuçları...

DEVAMINI OKU