GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Çeyiz Sandığı

kategorisinde 622 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çeyiz Sandığı

Geleneksel kullanım ve düğün, evlilik hazırlıkları açısından önemli bir yer tutan çeyiz sandıkları, çeyizlerini şık bir şekilde muhafaza etmek isteyen kullanıcılar için oldukça idealdir. Birbirinden farklı özelliklere sahip modern çeyiz sandığı modelleri, dekoratif eşya olarak da oldukça farklı tasarımlarda kullanılabilir.

Çeyiz Sandığı Çeşitleri Nelerdir?

Çeyiz Sandığı

Geniş iç hacimleri ve güvenli saklama koşulları sunan çeyiz sandığı, içerisine konulacak eşya miktarına göre farklı ebatlarda tasarlanır. Yaşam alanlarında geçmişe bağlılığa çağrışım yapan modellerden büyük çeyiz sandığı çeşitleri, evlenecek kişilerin çeyizlerinin yanı sıra özel eşyalarının saklanması için de idealdir. Buna karşın küçük çeyiz sandığı modelleri, değerli ve önemli eşyaların muhafaza edilmesi için elverişli ortam oluşturur. Genellikle dikdörtgen ve kare formlarda tasarlanan çeyiz sandığı modelleri, gelin ve damatlar için farklı tasarımlara sahiptir. Gelin çeyiz sandığı tasarımlarında dış giydirme özellikleri bakımından daha pastel renklere sahiptir. Bu konuda en çok tercih edilen tasarımlar geçmiş yıllarda oymalı çeyiz sandığı formlarında olurken, günümüzde ise geleneksel yaklaşımdan uzak moda trendlerini takip edenler için daha farklı şekillerde üretilir. Estetik görünüşleri ile cazibeli duruş sergileyen kadife çeyiz sandığı modelleri, kullanıcılar tarafından zamansız tasarımlar arasındadır. Sadece gelinler için değil, erkek kullanıcılar için de özel olarak tasarlanan damat çeyiz sandığı modelleri adeta bir damatlık havasındadır. Daha çok siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu damat çeyiz sandığı tekli ve geniş hacimli iken, bazı tasarımlarda da daha küçük boyutlarda ve çok parçalı olarak görülür.

Dekoratif Çeyiz Sandıkları

Çeyiz Sandığı

Çeyiz sandıkları modelleri, parça sayıları ve üretiminde kullanılan malzemeler bakımından farklı özellikler gösterir. Genellikle sandık denilince akla ilk gelen ahşap çeyiz sandığı modelleri, sağlıklı ve uzun yıllar boyu dayanıklı oldukları için sıklıkla tercih edilir. Ahşabın huzur ve dinginlik veren enerjisinin yansıdığı çeyiz sandıkları, country tarzda dekore edilmiş evlerde iç mekân tasarımlarında tercih edilir. Ahşap sandıklar kimi zaman 3'lü çeyiz sandığı olarak da kullanıma sunulur. En büyük boy çeyizlerin saklanması için kullanılırken, orta boy dekoratif eşya olarak, en küçük boy ise yatak odalarındaki makyaj masası üzerinde takıların saklanması için tercih edilir.

Fonksiyonel Çeyiz Sandığı Modelleri

Çeyiz Sandığı

Çeyizlik eşyalar için işlevsel ortam yaratan çeyiz sandıkları farklı malzemeler ile çok geniş beğenilere sahip kullanıcılara hitap eder. Son yıllarda farklı iç ve dış mekân alanlarında tercih edilen modeller pratik kullanım imkânı sunar. Özellikle banyo dekorasyonunda görülen mini boyutlu cam çeyiz sandığı, makyaj ve kişisel bakım malzemelerinin saklanmasını sağlar. Deri çeyiz sandığı modelleri, geniş antrelerde dresuar altına yerleştirilerek hem dekoratif hem de işlevsel kullanım sunar. İç mekânların yanı sıra balkon ve teras gibi dış mekânlarda da kendine yer bulan modeller arasında yer alan ceviz çeyiz sandığı tasarımları, farklı eşyaları bir araya toplama gibi çeşitli amaçlara hizmet eder. Benzer şekilde bahçe mobilyaları ile kombinlenen ve açık hava şartlarına dayanıklı olan metal çeyiz sandığı tasarımları ise bazen sehpa, bazen de üzerine saksı yerleştirilmek üzere kullanılan bir masa olarak otantik bir görünüm sunar. Bu tür modeller tek bir parça olarak sunulduğu gibi çeyiz sandığı seti olarak farklı boyutlarda da tasarlanabilir. Çeyiz sandığı fiyatları da bu tür farklı parçaların kombini, süsleme ve işleme detayları ile üretimde kullanılan ahşap çeşidi gibi hususlara göre değişiklik gösterir. Çeyizlik kadın giyim ürünleri için Kadın Giyim & Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilir, tüm giyim ve aksesuar modellerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Çeyiz Sandığı Kullanmanın Avantajları

  • Çeyiz sandıkları, sizin için önemli olan çeyizlerinizi saklamanızı sağlar.
  • Önemli eşyalarınızı gözlerden uzak şekilde muhafaza eder.
  • İç ve dış mekânlarda dekoratif eşya olarak kullanılabilir.
  • Ayaklı tasarımlara sahip, küçük ebatlı modeller yatak odasında oldukça şık bir stil oluşturur.
  • Mini sandık tasarımları takı kutusu olarak kullanılabilir.

Çeyiz Sandığı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çeyiz sandığı modelleri arasında seçim yaparken, çeyiz miktarınız için uygun boyutlu olan çeşitleri göz önünde bulundurmalısınız.
  • Yalnızca çeyiz saklamak değil, dekoratif bir öge olarak kullanma amacınız varsa, genel ev dekorasyonunuza uygun bir model seçmelisiniz.
  • Uzun yıllar güvenle kullanmak için dayanıklı malzemeden üretilmiş bir çeyiz sandığı tercih edebilirsiniz.
  • Ayaklı çeyiz sandığı tasarımlarının alt kısımlarının kolay temizliği için yeterince yüksek olup olmadığını değerlendirmelisiniz.
  • Kadife, kumaş ya da dantel giydirme olan modellerde herhangi bir alanda yırtık, ezik ya da renk solması olup olmadığını kontrol etmelisiniz.