GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Mutfak

kategorisinde 342695 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mutfak

Mutfak gereçleri, özellikle evde yemek yapmayı sevenler için vazgeçilmez bir yardımcı oluyor. Şık bardaklar, kaseler, tabaklar ve çatal - kaşık - bıçak takımları ziyafet sofralarınızı renklendirirken, tencere ve tava gibi ocak ürünleri ise yemeklerinizi keyifle pişirmenizi sağlıyor. Ayrıca yemekleri servis etmek için kullandığınız aksesuarlar, birbirinden farklı özellikleri sayesinde işinizi kolaylaştırıyor.

Mutfak İçin Pişirme Gereçleri ve Özellikleri

Mutfak

Yemek pişirmek için kullanılan mutfak gereçleri, sağlam olduğu kadar kolay kullanım imkânı sunmasıyla da öne çıkıyor. Pişirme gereçleri arasında yer alan tencere setleri ve tavalar, yenilikçi malzemelerden üretildiği için kullanıcılarına geniş bir seçenek sunuyor. Granit ve döküm tavalar son dönemin en rağbet gören tava çeşitleri haline gelirken; paslanmaz çelik, seramik, emaye, porselen gibi malzemelerden üretilen tencereler ise her dönemin vazgeçilmezi oluyor. Ayrıca kahvaltılarınıza şıklık katan sahan setleri ve balık gibi zor çevirilen gıdalar için ikiz tavalar da pişirme gereçleri arasında yer alıyor. Pişirme araç gereçleri arasında yalnızca tava ve tencere setleri bulunmuyor. Hemen hemen her boyutta bulunan fırın tepsileri ve borcam sayesinde leziz tariflerinizi fırında hazırlayabilirsiniz. Farklı şekillerdeki kek kalıpları ise sıcacık keklerinizi pişirmek için oldukça ideal bir seçim gibi görünüyor.

Mutfak İçin Servis Gereçleri ve Özellikleri

Mutfak

Hazırlanan yemeklerin lezzeti kadar servis yapılan ürünlerin görünümü de önem kazanıyor. İşte tam da bu noktada pek çok çeşide sahip servis gereçleri, telaşlı ev sahiplerinin yardımına koşuyor. Genelde çorba kasesi, çukur tabak, servis tabağı ve pasta tabağı şeklinde set olarak satılan porselen yemek takımları, birbirini tamamlayan tasarımlara sahip olduğu için sofranızda bir bütünlük oluşturuyor. 2 kişiden 12 kişiye kadar oluşturulabilen yemek takımlarını tamamlayan unsur ise çatal kaşık bıçak setleri oluyor. Yemek servisinden çay kaşığına varıncaya kadar geniş bir ürün içeriği bulunan set, yemek masanızın eksik parçasını tamamlıyor.

Mutfak Aksesuarları ve Özellikleri

Mutfak

Mutfakta yemek pişirmenin yanı sıra kullanışlı aksesuarlar hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Çeşit çeşit boylara sahip saklama kaplarını tercih ederek artan yemeklerinizi güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz. Çaydanlık, cezve ve French press gibi ürünler sayesinde yemekten sonra sevdiklerinizle sıcak bir çay ya da kahve eşliğinde sohbetler etmeniz mümkün oluyor. Fonksiyonel çöp kovaları ise mutfak artıklarını çöpe atarken çevreyi korumanızı sağlıyor.

Ürünlerin Kullanımında Faydalı Olabilecek İpuçları

  • Özellikle porselen ürünlerin oda sıcaklığında saklanması, kırılma gibi istenmeyen olayların önüne geçebilir.
  • Teflon tava gibi çabuk çizilebilecek ürünleri kıl fırça ve ovma teli gibi malzemeler ile temizlemeyiniz.
  • Döküm tava ve tencereleri temizlerken biraz soğumasını beklemek, ürünün kendi yapısını korumasını sağlar.
  • Plastik servis ürünlerini mümkün olduğunca ateşe doğrudan temas ettirmeyiniz.
  • Çaydanlık gibi çabuk çizilebilecek ve deforme olabilecek ürünlerin temizliğini mutlaka aksatmayınız.

Mutfak Ürünleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tava, tencere ve sahan gibi gıdanın doğrudan temas ettiği ürünlerin sağlığa zararlı madde içermediğinden emin olunuz.
  • Yemek pişireceğiniz gereçlerin yanmaz ve yapışmaz yüzeye sahip olması, temizlik konusunda avantaj yaratabilir.
  • Teflon ve seramik gibi pişirme gereçlerini metal aksesuarlara temas ettirmemeniz, ürünlere daha uzun kullanım ömrü sağlayabilir.
  • Servis takımları arasında seçeceğiniz porselen ya da seramik eşyaların kırılmaya karşı dayanıklı olmasına dikkat ediniz.
  • Tencere gibi çelik malzeme içeren ürünlerde kararma gibi deformasyonlara karşı garantili sunulmasına dikkat edebilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Vakti Olmayanlar İçin Pratik Hızlı Pişiriciler

Vakti Olmayanlar İçin Pratik Hızlı Pişiriciler

Çoğumuzun yemek yapmak için zamanı oldukça kısıtlı. Ne var ki hepimiz de hem lezzetli hem de sağlıklı bir şekilde beslenmek de istiyoruz. Zamandan tasarruf edip aynı zamanda lezzet ve sağlıktan da vazgeçmemek elbette mümkün. Nasıl mı? Pratik hızlı pişiriciler sayesinde.

DEVAMINI OKU
Yeni Evliler İçin Mutfak Listesi

Yeni Evliler İçin Mutfak Listesi

Yeni evliler için düğün telaşı, ev hazırlıkları derken evde alınan ilk nefes adeta bir kurtuluşun sembolüdür. Artık yeni hayatınızın keyfini çıkaracağınız günler başlarken evin en önemli bölümü mutfak için alışveriş listesi uzayıp gidebilir. Fakat hayati önem taşıyan, mutfağın olmazsa olmazları için kesin ve belirli bir liste mevcut. Sadece bunlara sahip olarak mutfağınızda eksiksiz çalışabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Döküm Tencere Özellikleri

Döküm Tencere Özellikleri

Yemeklerinizin hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli olmasını sağlayan, hiçbir kanserojen içermeyen ve uzun ömürlü olmasıyla bilinen demir döküm tencere ve tavalar hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar burada!

DEVAMINI OKU