GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bahçe Salıncağı

kategorisinde 786 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncakları bahçe, balkon ve teraslarda keyifli vakit geçirmeniz için rahatlığınız düşünülerek tasarlanmış mobilyalardır. Dekoratif ve şık görünümlerinin yanında dilediğiniz alanda kullanım özgürlüğü sunan bahçe salıncaklarıyla misafirleriniz ve kendiniz için dış mekânlarda hoş bir dinlenme köşesi hazırlayabilirsiniz. Model ve malzeme olarak çok sayıda seçeneği bulunan bahçe salıncakları her bütçeye uygun farklı fiyat aralıklarından oluşuyor. Kolay kurulumları ile siz de zevkinize ve ihtiyacınıza göre bir model seçebilir, salıncak keyfinin tadını hemen çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Bahçe Salıncak Modelleri

Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncak modelleri geniş bir ürün yelpazesinden oluşur. Yetişkinler için tek kişilik rattan salıncak modellerinin yanında iki kişilik ve üç kişilik bahçe salıncak modelleri bulunuyor. İsteğiniz doğrultusunda desenleri ve renkleri değişerek farklı tasarımlardaki bahçe salıncak modelleri kaliteden asla ödün vermediği gibi evinizin bahçesinde, verandasında bile elegan ve etkileyici bir görünüm sergiliyor. Şehrin boğucu havasından biraz olsun uzaklaşmak ve günün stresini atmak isteyenler için de yatak olabilen salıncak modelleri ve cibinlikli modeller de bulunuyor. Tavana monte edilebilen salıncak modellerinin yanı sıra zemine monte edilen modellerin kurulumu da oldukça kolay oluyor. Bahçe salıncakları tenteli ve tentesiz olarak da kullanım alanınıza göre farklı modellerden oluşuyor. Bunun yanı sıra bebekler ve çocuklar için de salıncak modelleri bulunuyor.

Çocuklar için Bahçe Salıncak Modelleri

Bahçe Salıncağı

Çocukların en büyük zevklerinden bir tanesidir salıncak. Çocukların ve bebeklerin rahat etmelerini sağlayan bahçe için salıncak modelleri olarak kanguru tipi, yaylı, tavana asılan salıncaklar bulunmaktadır. Tavana asılan salıncaklar bebeklerin vazgeçilmezi ve favorisi olurken kanguru tipi olanlar ise çocukların en beğendiği salıncak oluyor. Çocuklar ve bebekler için üretilen salıncakların en önemli malzeme özelliği, terletmeyen kumaşlardan yapılmış olmasıdır. Ayrıca bahçenizde bulunan kalın ağaçlarınıza monte edebileceğiniz bahçe salıncak modelleri de çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Bahçe Salıncakları Sağlam Malzemelerden Üretiliyor

Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncağı dayanıklı, dış mekânlara ve mevsimsel koşullara uygun uzun ömürlü malzemelerden üretilir. Bahçe salıncakları ahşap, rattan ve ahşaptan yapıldığı gibi metalden de yapılmaktadır. Ahşap salıncakların yapımında tik, rioko ve sarıçam gibi ağaçlar tercih ediliyor. Ahşaptan yapılan bahçe salıncaklarına güneşten ve yağmurdan dolayı mutlaka bakım yapılmalıdır. Farklı kalınlıkta metal profillerin kullanıldığı bahçe salıncaklarında, alüminyum malzemeden yapılan profiller de mevcut. Bahçe salıncaklarının yastık ve döşeme kısmında kullanılan sünger malzemeler farklı sertlik ve kalınlıkta olabiliyor. Ayrıca bu kısımlarda kullanılan kumaşlar da yıkanabiliyor. Bunun yanı sıra yatan salıncak modellerinde kullanılan minderlerin ve tentelerin temizliği oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Bahçe Salıncağı Kurarken İşinize Yarayacak İpuçları

  • Salıncağınızı bahçede bir alana kuracaksanız, denge problemi olmaması için düz bir zemin seçmeniz önemlidir.
  • Yağışlı havalarda sorun yaşamamak için salıncağınızı toprak zemin yerine beton, çim gibi bir zemine kurmalısınız.
  • Balkon ve teraslarda salıncağınızı koyacağınız alanda rahatça sallanabilmeniz arka planda boşluk bırakmanız gerekir.
  • Tavandan dübelle asacağınız bahçe salıncağı modellerinde, matkapla açacağınız deliğin dübelle aynı ölçüde olması önemlidir.
  • Bahçeye kuracağınız alanın güneş aldığı açıya göre salıncağınızı kurarsanız, gün boyu rahatça keyif sürebilirsiniz.

Bahçe Salıncağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Bahçe salıncağı modellerinden açık alanlarda tenteli modelleri, üstü kapalı balkon gibi alanlarda tentesiz modelleri tercih etmelisiniz.
  • Bahçe salıncağını mutlaka kullanım alanınızın ölçüsüne göre ve salıncağın salınım payını da hesaplayarak seçmeye dikkat etmelisiniz.
  • Bahçe salıncağını üstü açık alanda kullanacaksanız yağmur, güneş gibi mevsim koşullarında dayanıklı, minder kısımları su geçirmez malzemelerden yapılanları seçmelisiniz.
  • Bahçe salıncağı seçerken kullanım amacınızı belirlemeli, uzun süreli dinlenmeyi düşünüyorsanız geniş ve yataklı modellerden seçim yapmalısınız.
  • Kış döneminde evinizde bir keyif köşesi yapmak isterseniz, tek kişilik modelleri seçebilir, dört mevsim salıncak keyfini her alana taşıyabilirsiniz.