GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Sağlık, Bakım Ürünleri

kategorisinde 8333 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kedi Sağlık, Bakım Ürünleri

Tırnak kesiminden tüy temizleyiciye kadar birçok farklı işlevde malzemeyi içerisinde barındıran kedi bakım ürünleri kategorisi, evcil hayvanlarınızın sağlığını korurken, temizliğini de ihmal etmez. Birbirinden farklı hastalık reaksiyonlarına sahip olan dostlarınızın günlük aktivitelerine mutlulukla devam etmesi için bazı püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Neler mi?

Düzenli Temizlik Hastalıkların Önüne Geçer

Sağlık, Bakım Ürünleri

Kedinizi belirli aralıklarla temizlemediğiniz takdirde, sadece koku değil; hayvan için hastalık yaratacak olumsuz koşulların önünü açmış olursunuz. Örneğin hem kedi hem de köpeklerin belirli aralıklarla yıkanması ve mümkünse tüylerinin kesilmesi önerilir. Sürekli olarak koku oluşturan bir evcil hayvana sahipseniz, buna uygun hazırlanan antibakteriyel kedi şampuanlarını tercih etmeniz doğru olacaktır. Ayrıca özellikle kedilerde gözler çapaklanma sonucu iltihap kapmaya çok yatkın olduğundan, evde mutlaka kedi göz damlası bulundurmanız önerilir.

Cinsine Uygun Tırnak Makası Edinin

Sağlık, Bakım Ürünleri

Evcil hayvanınızın tırnak kesimini de düzenli olarak yapmanız büyük önem taşır. Uzun tırnaklara sahip olan kediler hem oyun oynarken veya severken size hem de gün içerisinde kendisine zarar verebilir. Parazit ve çeşitli enfeksiyon sonuçlarına yol açabilen bu durumun yaşanmaması adına, evcil hayvanınızın cinsine uygun kedi tırnak makasını kullanmanız doğru olur. Ancak hayvanların tırnaklarının insan tırnağı gibi olmadığını ve tamamını değil bir kısmını kesmek gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde evcil hayvanınızı yaralayabilirsiniz. Ayrıca kulak kuruluğu ve buna bağlı olarak çeşitli hastalıklar yaşayabilen evcil hayvanlara, düzenli olarak kedi kulak temizleyici damla damlatmanız da fayda sağlar.

Tüy Dökülmesine Karşı Tarak ve Eldiven

Sağlık, Bakım Ürünleri

Özellikle apartman dairelerinde yaşayan kedilerin yaşadığı bir diğer problem tüy dökmedir. Hayvanın cinsine göre değişiklik gösteren tüy miktarı, insanlarda özellikle de çocuklarda alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Bunun önüne geçebilmek adına üretilen tüy toplayıcı fırçalar, düzenli olarak kullanıldığında belirgin şekilde sonuç verir. Bazı kedi veya köpeklerin bu taraklardan korkması ve kaçması sebebiyle üretilen eldivenler ise aynı şekilde işlev sunar. Bunların dışında evcil hayvanınızın hijyenik bir su ve mama kabına sahip olması önem taşır. Kısa yoldan hastalıklara yol açabilen bu durum, düzenli olarak kap temizliği ile önlenir.

Sağlık ve Bakım Ürünlerinin Avantajları

  • Temizlik sağlayan sağlık ve bakım ürünleri, düzenli kullanımında hayvanı uysallaştırmayı başarır.
  • Fırça ve eldiven gibi yardımcı ürünler düzenli kullanımlarda tüy dökülmesini azaltır.
  • Belirli temizlik ürünleri ile hayvanların salgıladığı kokuların önüne geçilebilir.
  • Tırnak makası gibi ürünler ile hayvanın kendine ve çevresine zarar vermesi engellenir.
  • Tırmalama tahtaları, ısırma oyuncakları gibi yardımcı aksesuarlar ile hayvanın oyun oynarken sakinleşmesine yardım edilir..

Sağlık ve Bakım Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İnsanlar gibi hayvanlar da alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bu yüzden şampuan ve benzeri ürünlerin kullanımı sonrası hayvanınızı gözlemleyin.
  • Özellikle kedilerde, tırnak makası kullanırken, ucundan çok küçük bir kısım kesmeniz gerektiğini, dikkat edilmediği takdirde hayvanın o bölgesinde kanama ve enfeksiyon görülebileceğini unutmayın.
  • Tüm temizlik ürünlerinin düzenli kullanımlarda sonuç vereceğini unutmayın. Tek sefer kullandıktan sonra o üründen vazgeçmeyin.
  • Fırça ve benzeri aletleri kullanırken yüzeysel tüy toplamaya dikkat edin. Hayvanın derisinde tahrişe yol açmamaya özen gösterin.
  • Hayvanlarda obezite ve benzeri sorunların önüne geçebilmek adına, mama ve diğer besin ürünlerinin düzenli verilmesi önerilir.