GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yorgan

kategorisinde 1965 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yorgan

Kişisel tercihlerinize uygun bir yorgan bulmak için zaman ayırmak, uyku sağlığınıza yapılan önemli bir yatırımdır. Bir yorganın özellikleri genellikle kullanılan dolguyla belirlenir. Her dolgu tipinin kendine özgü yararları vardır. Hava soğuk olduğunda sizi sıcak tutacak bir yorgan ile sıcak gecelerde konfor için yumuşak, hafif bir yorganın dolgusu farklı olacaktır. Bu nedenle vücudunuza uyumlu en iyi yorganı seçmek önemlidir.

Kuş Tüyü Yorgan Modelleri

Yorgan

Kuş tüyü yorgan modelleri, yüksek ısı yalıtım özellikleriyle dikkat çeker. Havayı küçük hava ceplerine hapsederek binlerce yalıtım cebi oluşturur ve böylece ilave ağırlıklar olmadan sıcaklık elde edilir. Kuş tüyü yorganlar, nefes alabilen yapısı sayesinde terlemeyi azaltır. Gece boyunca oluşan aşırı sıcaklık değişimlerini dengeler. Kuş tüyü yorgan alırken ağırlığı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Mikro Fiber ve Bambu Yorgan Modelleri

Yorgan

Sentetik elyaftan üretilmiş yorgan modelleri uygun fiyatlı ve bakımı kolay bir alternatiftir. Mikrofiber dolgulu yorganlar, alerjiniz varsa veya yorganınızın sık sık yıkanması gerekiyorsa pratik bir seçimdir. Bambu yorgan modelleri, doğal sıcaklık düzenleyici ve antimikrobiyal özellikleri sayesinde çevre dostu bir yogan seçeneğidir. Kışın sıcak, yazın serin tutar. Küfe, bakterilere, akarlara ve kokuya karşı doğal direnci sayesinde uyku sağlığını arttırır. Uzun ömürlüdür.

Yün ve Pamuk Yorgan Modelleri

Yorgan

Doğal bir lif türü olan yün, vücut ısısını ve nemini düzenlemeye yardımcı olur. Termal stresin neden olduğu şikâyetleri azaltır. Vücudunuzu rahatlatır ve daha dengeli bir uyku ortamıyla, uykuyu teşvik eden bir mikro iklim yaratır. Genellikle sonbahar ve kış ayları için uygundur. Pamuk, rahatlığı ile bilinen bir diğer doğal lif çeşididir. Pamuk yorgan, yün yorgana kıyasla daha serin tutar. Homojen doku dağılımı nedeniyle ısı cepleri oluşturmaz. Bu nedenle genellikle yaz yorganı olarak kabul edilir. Hafif bir yorgandan hoşlananlar için uygundur.

İhtiyaçlarınızın İçin En iyi Yorganı Seçin

  • Tüy içeriği yüksek kuş tüyü yorganlar daha yumuşak ve daha hafiftir. Aynı zamanda daha sıcak tutar. Örneğin, 500 g ağırlığa sahip kuş tüyü yorgan, 900 g ağırlığa sahip yogan kadar sıcak tutmayabilir.
  • Yün yorganlar, farklı sıcaklık gereksinimleri nedeniyle uygun bir yorgan bulmakta zorlanan çiftler için mükemmel bir seçim olabilir.
  • Pamuklu yorganların ağırlığı metrekare başına değişen gram cinsinden (gsm) ölçülür. 280 gsm'lik bir dolgu ilkbahar ve yaz ayları için, 350 gsm ise sonbahar ve kış için idealdir.
  • Standart polyester liflerden daha ince bir lif yapısına sahip olan mikro fiber yorgan modelleri lüks bir "kuş tüyü " hissi verir. Soğuk kış gecelerinde rahatlık ve sıcaklık sağlar.
  • Bambu, aktif olarak nemi vücuttan uzaklaştırır ve üstün nem emici özelliklere sahiptir.

Yorgan Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Yorgan alırken mevsim sıcaklıklarını ve uyku ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.
  • Uyurken yüksek sıcaklıklara ihtiyaç duyuyorsanız kuş tüyü yorganları tercih edebilirsiniz.
  • Alerji ya da astım gibi şikâyetleriniz varsa yün, mikro fiber ya da bambu yorgan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Yaz aylarında serin bir uyku deneyimi için pamuk yorgan modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Sık sık yıkayabileceğiniz konforlu bir yorgana ihtiyacınız varsa mikro fiber ve bambu yorganlar iyi bir seçim olabilir.