GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Nevresim Takımı

kategorisinde 20967 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Nevresim Takımı

Derin bir uyku için gereken sağlıklı yatakların olmazsa olmaz ev tekstili ürünlerinin başında nevresim takımları geliyor. Kaliteli ve rahat bir dinlenme ancak vücudun nefes alabildiği, yumuşak ve cilde dost nitelikteki çarşaf, yorgan ve yastıklarla mümkün oluyor. Sadece fiziksel olarak konforlu bir kullanım sağlamalarının dışında görsel olarak da evlerdeki odaların havasını değiştiren nevresim takımı modelleri yüzlerce farklı renk ve desen çeşidiyle göz kamaştırıyor. Keyifli ve huzurlu bir dinlenme süreci sağlayan nevresim takımları, modern tasarımlar ve birinci sınıf kaliteye sahip özel kumaşlarla yatakları süslüyor. Farklı tarzları, duruşları ve renkli görünümleriyle her zevke hitap eden uyku setleri, yeni nesil üretim teknolojileri, antibakteriyel özellikleri ve eşsiz stilleri ile yatak odası tekstiline yeni bir soluk getiriyor.

 • Taç Nevresim Takımı
 • Cotton Box Nevresim Takımı
 • Özdilek Nevresim Takımı
 • Karaca Home Nevresim Takımı

Göz Kamaştıran Nevresim Takımı Tasarımları

Nevresim Takımı

Modern stilleri ile yatak odalarını olduğundan daha hacimli ve şık bir görünüme kavuşturan nevresim takımı modelleri görsellikleri ve rahatlıklarıyla beğeni kazanıyor. Sadece estetik duruşları ile değil fonksiyonel kullanımları ve sağlıklı kumaşları ile de hayatı kolaylaştıran nevresim setleri konforlu bir dinlenme imkanı sağlıyor. Tek ya da çift kişilik yataklar için nevresim, çarşaf, yastık kılıfı ve yatak örtüsünden oluşan nevresim takımları düz renk, çizgili, motifli, nakışlı, geometrik şekilli olmak üzere çok fazla seçenek sunuyor. Klasik tarzlar dışında folklorik ve minimalist temalı desenlerle tasarlanan takımlar çarşafları, yastık kılıfları ve yatak örtüleriyle kombinlenerek birbirini tamamlıyor. Odaların dekorasyonuyla da uyumlu görüntüler sunan nevresim takımı modelleri koltuklar, halılar, perdeler ve diğer aksesuara uyan renk tonlarıyla bütünlük sağlayarak hoş bir ambiyans oluşturuyor. Kendi stilini nevresim takımı seçimleriyle yansıtabilen tüketiciler aynı zamanda aileleri ve misafirlerini göz alıcı uyku seti modellerinde ağırlayabiliyor.

Sağlıklı Nevresim Takımı Kumaşları

Nevresim Takımı

Günün önemli bir zamanını yatakta geçiren bebekler, çocuklar ve her yaştan yetişkin için uyku seti takımlarının sağlıklı kumaşlardan üretilmesi kritik önem taşıyor. Yatakların yapısına en uygun formatlarda dizayn edilen nevresim takımlarıyla verimli bir uyku düzeni sağlayabilmek cilt sağlığından, doğru nefes almaya, migren gibi ağrılardan hormonların doğru çalışmasına kadar kayda değer birçok sağlık durumunu etkiliyor. Pamuklu içeriğe sahip kumaşlar hava geçirgenliği sağladığı ve terleme durumlarında bile cildi tahriş etmeyen içerikleriyle konforlu ve deliksiz bir uyku keyfi yaratıyor. Tercihe göre bambu, akrilik, kadife, polar, yün, nubuk, saten, mikrofiber, ipek gibi pek çok kumaş alternatifi bulunan nevresim takımı modelleri gözle görülemeyen parazitlere karşı antibakteriyel yapılarıyla sağlıklı bir kullanım sunuyor.

Her Mevsime Uygun Şık Nevresim Takımı Çeşitleri

Nevresim Takımı

Odalara zarafet ve ferahlık katan nevresim takımları ince veya kalın dokularıyla mevsimlere göre farklı tercih edilebildiği gibi dört mevsim boyunca kullanılabilen modelleriyle de yatakları taçlandırıyor. Kışın sıcak tutan yapısıyla flanel kumaşlardan üretilen çarşaflar ve nevresimler vücut sıcaklığını dengeliyor. Pürüzsüz yapıya sahip saten tarzı çeşitler ile yün ve polar içerikli kumaşlar da daha çok kışın tercih ediliyor. Her mevsim kullanılabilen pamuklu içerikteki nevresim takımları zevkli dizaynları ve işlevsel detaylarıyla gören herkesi hayran bırakıyor. Yatak odalarını süsleyen nevresim takımları, farklı yatak boyutlarına göre tek ya da çift kişilik yatak ölçüleriyle üretiliyor. Her biri modeline göre standart ya da volanlı yastıkları, lastikli ya da lastiksiz çarşafları, düğmeli, fermuarlı ya da düz yorgan kılıfları ile birlikte satışa sunuluyor.

Nevresim Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Standart yastık ölçüleri 70 x 50 cm olan tek kişilik nevresim takımlarında, çarşaflar genellikle 180 x 240 cm, nevresimler 160 x 220 cm ebatlarında olurken; çift kişilik takımlarda çarşaflar 240 x 260 cm ve nevresimler de 200 x 220 cm civarında üretiliyor.
 • Nevresim seti içerikleri modele göre değişebildiği gibi tam takımların içerisinde genellikle çarşaf, yastık, nevresim, yatak örtüsü ve örtünün üzerine konulan volanlı yastıklar yer alıyor.
 • Nakışlı ve dantelli modeller daha çok çift kişilik takımlarda bulunurken, bebek ve gençlere yönelik uyku setlerinde daha dinamik desenler ön plana çıkıyor.
 • Satın alırken kumaş kalitesine ve hava geçirgenliği özelliklerine dikkat edilmesi öneriliyor.

Bunlara da Dikkat

 • Nevresim takımı ölçülerinin yatağın boyutuyla uyumu kontrol edilmelidir.
 • Nevresim setinin rengi ve motifi seçilirken odadaki mobilya tarzının da göz önünde bulundurulması tavsiye edilir.
 • Renklerin ve desenlerin solmaması için çok yüksek sıcaklıkta yıkanmaması gerekir.
 • Özellikle sabahları nevresim takımı toplanmadan önce pencerelerin açılarak 10-15 dakika havalandırma yapılması bakteri oluşumunu engeller.
 • Nevresim takımlarının altına alez konulması yatağı daha rahat hale getirir.