GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yol (Yarış) Bisikleti

kategorisinde 336 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ürünü hangi bisiklet tipi için arıyorsunuz?

Yol (Yarış) Bisikleti

Yol bisikletleri düz yolda bisiklet kullanan ve rahatlığına önem veren bisikletseverlerin tercihi oluyor. Yol bisikletini dilerseniz şehir içinde dilerseniz uzun yollarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hafif Malzemeli Yol Bisikletleri

Yol (Yarış) Bisikleti

Yol bisikleti seçiminde en önemli konu ağırlığı oluyor. Kadro malzemesi bisikletin ağırlığı üzerindeki en büyük etken kabul ediliyor. Piyasadaki markalar genellikle alüminyum ve karbon kadrolu şekilde üretiliyor ancak çelik ve titanyum kadrolu bisikletler de bulunuyor. Alacağınız bisikletin marka ve modeli fiyat üzerinde değişikliğe neden olabiliyor fakat çoğunlukla karbon bisikletlerde fiyatlar alüminyum bisikletlere göre daha yüksek oluyor. Alüminyum ve karbon kadroların kendi içlerinde de kalite farklılıkları bulunuyor. Malzemenin kalitesi, işçiliği, esneklik oranı, dayanıklılığı gibi etkenler kadronun kalitesini belirliyor. Bisiklet aldıktan sonra pek çok bölümünü zaman içerisinde değiştirebilirsiniz. Ancak kadro değişimi diğer malzemelere göre daha maliyetli ve zor olduğundan bisiklet seçiminde kadronun önemi yüksek oluyor.

Az Efor ile Çok Yol Alan Bisikletler

Yol (Yarış) Bisikleti

Yarış bisikletleri asfalt yollarda yüksek verimlilik sağlıyor. Bianchi, Kron, Carraro gibi markalar yol bisikleti kategorisinde ön plana çıkıyor. Uzun yolda yüksek hızlarla kullanıldığından dolayı yol bisikleti alırken kadro, jant ve lastiklere önem vermek gerekiyor. Yol bisikletlerinde ince teker kullanılıyor. Normal şartlarda ince tekerler dağ bisikletlerinde kullanılan tekerlere göre daha dayanıksız oluyor. Ancak zırhlı lastikler tercih ederek bu durumun önüne geçilebiliyor. Alacağınız yol bisikletinin jantı direkt olarak hızınız üzerinde etki ediyor. Kaliteli ve akıcı jantı olan bir bisiklet alırsanız harcadığınız eforun boşa gitmeyeceğini görebilirsiniz.

Çocuk Yol Bisikletleri

Yol (Yarış) Bisikleti

Çocuklar için çocuk yol bisikleti tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Markalar da çocuklara yönelik farklı renk ve modellerde yol bisikletleri üretiyor. 24 ve 26 jant bisikletler çocukların kullanımı için daha uygun oluyor. İnce tekerli bisikletler daha az güç harcayarak daha uzun mesafe gitmeyi sağladığından çocukların ebeveynleri ile bisiklet sürmelerini kolaylaştırıyor. Yol bisikleti fiyatları ve yarış bisikleti fiyatları, markaya göre farklılık gösterebiliyor.