GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Eğitici, Geliştirici Oyuncak

kategorisinde 47406 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Eğitici, Geliştirici Oyuncak

Bebeklikten itibaren oyun ve oyuncaklar, çocukların adeta ikinci besini olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, bebeklikten itibaren çocuklara alınan eğitici oyuncaklar sayesinde okul öncesi eğitimin ilk adımlarının atıldığını belirtiyor. Her yaş grubu için ayrı ayrı planlanan eğitici çocuk oyunları, onların gelişimine oldukça önemli katkılar sağlıyor. 0-6 ay eğitici oyuncaklar ile başlayan öğrenim süreci ilerleyen yıllarda yeni faaliyetler ve geliştirici oyuncak modelleri ile birlikte devam ediyor. Eğitici ve geliştirici oyuncak markaları, çocukların yaş özelliklerini dikkate alarak yüzlerce model üretmeye devam ediyor. Her yaş grubundan çocuk için en ideal oyun setini bütçenizi zorlamayacak eğitici, geliştirici oyuncak fiyatları ile satın alabilirsiniz.

0-18 Ay Eğitici Oyuncakların Mucize Etkisi

Eğitici, Geliştirici Oyuncak

Bebeğiniz ilk doğduğu günden itibaren ilk 18 ay eğitici oyuncaklar, sandığınızdan daha büyük önem taşıyor. Bebek eğitici oyuncak modelleri olarak bilinen setler, bebeğinizin motor becerilerini el ve göz koordinasyonuna konsantre olarak geliştirmeyi hedefliyor. Çevre ile olan ilişkileri ve algılama boyutunu artırmayı amaçlayan oyuncaklar, ilk 6 ay ve takiben ikinci 6 aydan sonra 1 yaş eğitici oyuncaklar grubu ile devam ediyor. Renkler, hayvanlar, nesneler ve rakamlar ile başlayan oyun ve öğrenme kavramı 2 yaşa kadar en eğlenceli ton ile devam ediyor.

Eğitici Geliştirici Oyuncaklar ile Hızlı Gelişim

Eğitici, Geliştirici Oyuncak

Eğitici oyun seti çeşitleri 2 yaş ve üstü çocuk grupları için de devamlılık gösteriyor. Sesli eğitici oyuncaklar arasına çocuklara arkadaşlık yapabilecek eğitici köpekçik ve benzerleri de katılıyor. Renkler, nesneler ve çevreleri ile ilişkileri kuvvetlenen 2 yaş grubu bilişsel zekalarını geliştirecek oyun setleri ile tanışırken sosyal çevrelerini de genişletecek etkinlik ve faaliyetlerde bulunmaya teşvik ediliyor. Bu yüzden 2 yaş eğitici oyuncaklar, ebeveynlerin de desteği ile daha eğlenceli ve keyifli bir öğrenme sürecini başlatıyor. Çocukların, bebeklikten itibaren algılarının kuvvetlenmesini teşvik eden ve onları zihinsel olarak güçlendiren setler, 2 yaşından itibaren 3 yaş eğitici oyuncaklar ve üstü gruplar ile devam ediyor.

İlerleyen Öğrenme Seviyesine Uygun Oyun Setleri

Eğitici, Geliştirici Oyuncak

4 yaş eğitici oyuncaklar serisi artık bebekliğini tamamlayan ve çocukluğa adim atan minikler için tasarlanıyor. Kavramları öğretmek için yeni metotlara başvuran grup, çocuklar için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Eğitici arabalar ya da eğitici oyuncak telefon ile yetinmeyeceği yaşlara gelen 4 yaş ve üstü grup, daha komplike oyun setleri ile öğrenme hızını artırıp gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Siz de çocuğunuzun ilk aylarından itibaren onun gelişimini hızlandırmak ve öğrenmeye teşvik etmek için eğitici - geliştirici oyun setlerinden faydalanabilirsiniz.

Çocuklar ile Birlikte Oyunlara Katılmak

  • Çocuğunuza satın aldığınız her bir eğitici oyuncak setini kullanarak birlikte oyun oynama fırsatları yaratın.
  • Günlük, kişisel planınızın içine çocuğunuzla birlikte kısa da olsa muhakkak oyun saatini dahil edin.
  • Birlikte planladığınız oyun ve benzeri faaliyetleri bilinçli bir şekilde takip edin.
  • Beraber oyun oynayarak geçirdiğiniz vakit arttıkça, çocuğunuzu gözlemlemeye devam ederek gelişimini ve ilgi alanlarını keşfedin.
  • Zaman zaman çocuğunuza yaratıcılığını kullanma fırsatı vererek oynadığınız oyunları değiştirmek için şans verin.

Çocuklara Oyuncak Seçmenin Püf Noktaları

  • Çocuğunuzun yaşına uygun olan oyunca setlerini seçmeye gayret edin.
  • Küçük çocuklar, özellikle bebekler için seçtiğiniz oyuncaklarda, yutabilecekleri kadar minik parçaların olmamasına dikkat edin.
  • Aldığınız oyun setlerinin çocuğunuzun ilgi alanların uygun olduğundan emin olun.
  • 0-18 ay grubu için plastik yerine çoğunlukla ahşap eğitici oyuncaklar ve setleri tercih edin.
  • Oyuncak satın alırken çocuğunuza hangi katkıyı sağlayacağı konusunda önceden bilgi edinin.