GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yatak Bariyeri

kategorisinde 367 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yatak Bariyeri

Bebekler büyümeye başladıklarında yatakta dönme, oturma, ayağa kalkma gibi hareketleri daha kolay yapar hale gelirler. Bebek beşikleri, sepet beşik ya da park yatak şeklinde olup korkuluklu olarak tasarlanır. Bebeklerin büyümesiyle birlikte korumalı beşikten çocuk yatağına geçiş yapmak çocuklar için oldukça önemli bir değişimdir. Uyurken ya da gün içinde yatakta vakit geçirirken düşme riskini ortadan kaldırmak için yatak bariyeri kullanmak gerekir. Bebek güvenliği ekipmanları arasında yer alan yatak bariyerleri, oldukça kullanışlı ve güvenlikli malzemeden tasarlanmakta olup çocukların ve ebeveynlerin güvende ve huzurlu olmasını sağlar.

Yatak Bariyeri Modelleri

Yatak Bariyeri

Yatak bariyerleri, genellikle farklı tip yatakların hepsiyle uyumlu olup geniş kullanım imkanı sunar. Karyola, bazalı ve bazasız, çocuk ve ebeveyn yataklarında kullanılabilen yatak bariyeri modellerinin kasasında ahşap ya da çelik iskelet kullanılır. Yatak bariyeri modelleri, kolay takılıp çıkarılabilecek şekilde tasarlanmış olup sadece yetişkinlerin açıp kapatabileceği farklı emniyet kilidi sistemleri ile güvenli kullanım sunar. Yatak bariyerleri, 90-150 cm uzunluk ve 25-50 cm panel yüksekliği aralığında olup, kullanılan yatağa ve çocukların yaşına bağlı olarak istenilen ebatlarda seçim yapabilme olanağı sunar. Farklı malzeme ve tasarım özelliklerine sahip bariyer modelleri içinde Miny Baby, Kidboo, Evokids, Lila Bebe, Agubugu gibi güvenilir yatak bariyeri markaları yer alır. Yatak bariyeri fiyatları; kullanılan malzeme, büyüklük ve markalara göre farklılık gösterir ve ulaşılabilir fiyat aralığında satışa sunulur.

Çelik Yatak Bariyeri

Yatak Bariyeri

Çelik iskelet sistemine sahip olan yatak bariyerleri, file kumaş kaplı olup bazı modeller ek sünger desteği ile donatılarak çarpmalara karşı ekstra koruma sağlar. Çelik yatak bariyerleri, katlanabilir fonksiyonlu ve sabit olmak üzere ikiye ayrılır. Katlanabilir yatak bariyeri, tek hareketle içe ve dışa katlanarak çocuğun yataktan inmesini ve çarşafların kolayca değiştirilebilmesini sağlar. Özel bir kilit mekanizmasıyla donatılmış olan katlanabilir yatak bariyeri, yatağa bağlanan kısmın her iki tarafında yer alan butonlar sayesinde ebeveynler tarafından kullanılabilir. Çelik kasalı sabit yatak bariyerleri ise L şeklindeki iskelet yapısı sayesinde yatağın altına geçirilerek sabitlenir ve güvenli kullanım sağlar. Çelik yatak bariyeri panelinde genellikle raşel file kullanılır. Dayanıklı ve esnek file kumaş, çarpmalarda meydana gelebilecek yaralanma riskinin önüne geçer. Çelik yatak bariyerleri, hafif ve kolay taşınabilir olması ve her yatakla uyumlu olması sebebiyle seyahatlerde de kullanım imkanı sunar.

Ahşap Yatak Bariyeri

Yatak Bariyeri

Ahşap yatak bariyeri modelleri, çocuk karyola ve bazaları ile uyumlu olup özellikle ahşap karyolalarda bütünlük sağlaması sebebiyle şık bir görünüm sunar. Ahşap yatak bariyerleri, bebek ve çocuk sağlığına uygun MDF malzeme kullanılarak üretilir. Oldukça sağlam olan ahşap bariyerler, ister tek başına ister sünger bariyer desteği bağlanarak kullanılabilir. Çelik bağlantı parçaları ile yatağa sabitlenen ahşap yatak bariyerleri, kolay montaj özelliği ile pratik kullanım imkanı sunar.

Yatak Bariyeri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İskelet sisteminde kullanılan malzeme ve kumaşın çocuk sağlığına uyumlu standartlarda olması gerekir.
  • Yatak bariyerinin zararlı boya ya da kimyasal içermemesine dikkat edilmesi gerekir.
  • Çelik yatak bariyerinde kullanılan filenin yıkanabilir ya da silinebilir özellikte olması pratik ve hijyenik kullanım imkanı sunar.
  • Yatak bariyerlerinin birçoğu genellikle tüm yataklarla kullanılabilir olmasına rağmen satın alma aşamasında özellikler ve kurulum gibi detaylara dikkat edilmesi gerekir.
  • Yatak bariyerinin montajı yapıldıktan sonra sağlamlığının kontrol edilmesi gerekir.

Yatak Bariyeri Hakkında İpuçları

  • Bazı yatak bariyeri modelleri açılır kapanır şekilde tasarlanarak kullanım kolaylığı sunar.
  • Yatak bariyeri ebatları marka ve modele göre değişiklik gösterir.
  • Yatak bariyerinin çelik ya da ahşap kısımları düzenli şekilde sabunlu su ile temizlenmelidir.
  • Bariyerin kumaş ya da file eklentisi yıkama talimatlarına uygun şekilde elde ya da makinede yıkanmalıdır.
  • Yatak bariyeri modelinde kumaş ve sünger desteği yok ya da yetersizse kolayca ek destek minderi satın alarak güvenlik ve konfor arttırılabilir.