GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Bebek Bezi ve Islak Havlu, Alt Açma

kategorisinde 5767 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bebek Bezi ve Islak Havlu, Alt Açma

Bebeklerin tuvalet alışkanlığı kazanana dek hem ciltlerinin kuru kalabileceği hem de pişik yapmayacak bezlere ihtiyaç vardır. Anneler, bebekleri için en doğru bebek bezi ve ıslak havlu gibi alt açma ürünlerini araştırırken marka, tavsiye, kalite, ham madde ve yarar - zarar oranlarına göre karar verir. Ancak bebek bezi ve ıslak havlu çeşitleri arasında kimi zaman yaşanan kararsızlıklar da olur. Bu kararsızlıkları çözen en iyi yöntem deneme - yanılma yöntemidir.

Bebek Bezine Bebeğiniz Karar Verir

Bebek Bezi ve Islak Havlu, Alt Açma

Bebek bezi markası ana kriterlerden birisi olsa da seçim için genellikle son karar bebeklerindir. Bebek, kendi kullanacağı ürünü cilt yapısına uyumu ve ne kadar kuru tutabildiğine göre belirler. Ebeveynler, sadece bebeklerini gözlemleyerek hangi bezin onun için daha iyi olduğunu anlayabilir. Bebek bezi tavsiye eden diğer ebeveynlerin söyledikleri dikkate alınsa da sonuçta bezin cilt ile temas süresi boyunca cildin ne tip reaksiyonlar vereceği ve bu reaksiyonların kaşıntı ya da kızarıklık şeklinde geri döngülerinin olup olmayacağı da tamamen gözlem gerektiren durumlardır. Bebeğinizin hareketlilik durumuna göre karar vereceğiniz bebek bezi çeşitleri genellikle birkaç tane ile sınırlıdır. Bebek çok hareketli ise külot şeklinde üretilen bebek bezleri, kıyafet gibi giydirilerek kolayca kullanılmaya başlanabilir. Bebek biraz daha sakinse ya da henüz çok hareketli olma çağlarına gelmediyse yan bantlarla bezin ön tarafına doğru yapıştırılarak kullanılan bezler daha çok işe yarar.

Hangi Boy Bez Hangi Ayda Kullanılır?

Bebek Bezi ve Islak Havlu, Alt Açma

Bebek bezlerinin birçok boyu bulunur. Her bebek bezi paketinin üzerinde de hangi kiloya kadar olan bebeklerde kullanılacağına dair açıklamalar bulunur. Yenidoğan bebekler için üretilen boy ile büyümekte olan bebekler için üretilen bezlerin boyutları birbirinden farklıdır. Ancak, her yenidoğan bebek için yenidoğan bezler kullanılacak diye bir kural yoktur. Bebek bezi modelleri arasında tercih yaparken ebeveynler; bebeklerinin kilosuna, boyuna ve vücut yapısına göre hangi bezi kullanacaklarına karar verebilir. Önemli olan, bebeğin bezinin uzun süreli kullanımlarda bile kuru kalması ve sızdırmamasıdır. Bebeklerin büyüme süreçlerinde bir takım aşamalar vardır. Bu aşamaların ilki diş çıkartırken oluşur. Bebeğin huzursuzluk durumuna göre yediklerini hazmetme durumunda farklılaşmalar oluşur. Ek gıdaya başlayan daha büyük aydaki bebeklerde, hazım problemleri de yaşanabileceğinden dışkı kimi zaman katı kimi zaman sıvı ağırlıklı çıkabilir. Bezlerin, bunlara göre üretilmiş olması çok önemlidir. Bebek bezi fiyatları da bu üretim şekilleri dolayısı ile değişebilir. Bebeğin, tuvalet alışkanlığı edinene kadar olan süreçte huzurlu olması için öncelikli gerekli olan bezinin kuru kalabilmesidir.

Islak Havlu Kullanırken Dikkat!

Bebek Bezi ve Islak Havlu, Alt Açma

Islak havlu, bebeğin altını değiştirirken kullanılan en önemli malzemelerden birisidir. Bebeklerin hassas ciltlerini dışkı kalıntılarından temizlemenin en iyi yollarından birisi olan ıslak havlular, içeriğindeki kimyasallara göre seçilmektedir. Islak havluların alerjik yapıdaki ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilmesi için özel olarak üretilmeleri gerekmektedir. Islak mendil ile temizlenen altlar tekrar bezlendiği zaman ciltte kalıntı bırakmamalı, cildi tahriş etmesi muhtemel herhangi bir kimyasalı içermemelidir. Hangi markanın seçileceği bu önemli noktalara göre şekillenir. Bu noktada ıslak havlu fiyatları kıyaslanarak yapılan tercihler değil, bebeğin cildine en uyumlu olan ürünün seçilmesi daha sağlıklı olacaktır.

GittiGidiyor BLOG

Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her anne-baba, bebeği için bez seçerken onu en rahat ettirecek doğru ürünü bulmak ister ve bebeğinin hassas cildine zarar gelmesinden endişelenir. Ancak bir bebeği en çok rahat ettirecek doğru ürünü bulabilmek için birçok markanın farklı ürününü denemek gerekebilir.

DEVAMINI OKU
Bebeğinizin Altını Değiştirirken Hayatınızı Kurtaracak 8 Şey

Bebeğinizin Altını Değiştirirken Hayatınızı Kurtaracak 8 Şey

Alt değiştirme masalarından örtü ve bezlere, açacağınız müzikten oyalayıcı oyuncaklara, alt açma minderlerinden ıslak mendillere; bu ipuçları ile alt değiştirme aktiviteniz çok daha rahat ve kolay geçecek.

DEVAMINI OKU
Bebeğinize Islak Mendil Alırken Nelere Özen Göstermelisiniz?

Bebeğinize Islak Mendil Alırken Nelere Özen Göstermelisiniz?

Yenidoğan bebeğiniz için kullanacağınız tüm ürünlerin zararsız olması oldukça önemlidir. Özellikle bebeğinizin cildine değen ürünleri seçerken çok dikkatli olmalısınız. Çok sık kullanılan bebek ıslak mendilleri de bunların başında gelir. Peki bebeğiniz için ıslak mendil seçerken nelere özen göstermelisiniz. Sizler için derledik.

DEVAMINI OKU